Stocznia z szyszek sosnowych - popularna Watykan wzrok ze szczególną atmosferą. Apostolski i Belvedere pałace znajdujące się na wzgórzu łączą ze sobą rozległą przestrzeń ogrodową, która kończy się budynkiem przylegającym do willi z centralną niszą. Kompleks ten otrzymał również wspomnianą nazwę lub w inny sposób - sąd Pinnia (angielski sąd Pigna, lokalny Cortile della Pigna).

Kompozycje rzeźbiarskie i krajobraz

Nazwa stoczni ma swoją nazwę, ponieważ strona jest ozdobiona 4-metrowym złoconym stożkiem z brązu (sosna). Został oddany w І-ІІ wieku. AD Opublikuj Cincius Salvia, który jest wymieniony na jej podstawie. Szyszka jest starożytnym symbolem źródła życia w wielu kulturach, a także symbolicznie reprezentuje szyszynkę, która była czczona jako "trzecie oko" i organ odpowiedzialny za połączenie ludzkiego i boskiego (duchowego) pochodzenia. Do 1608 r. Stożek znajdował się na Pól Marsowych, a następnie został przeniesiony do Watykan .

Dno stożka zdobią płaskorzeźby przedstawiające rzymskich sportowców. Stożek zwieńczony jest zabytkową fontanną. Element, który jest pomyślany jako emitujący wodę, jest płaskorzeźbą głowy, po obu stronach fontanna jest otoczona pawie z brązu. Są rzeźby lwów.

Фигура льва во дворе сосновой шишки

Krajobraz dziedzińca został stworzony przez wiodącego architekta renesansu, Donato Bramante. Tutaj są 4 trawniki, które rozciągają się wzdłuż murów pałacu naprzeciwko siebie. Są one zlokalizowane wokół złota kula , która ma średnicę 4 m. Jest to znaczący i słynny element Trybunału szyszki, który pojawił się już w Watykanie w naszych czasach. Rzeźba Watykan kupiona jako arcydzieło sztuki współczesnej pod batutą papieża Jana Pawła II. "Złota Piłka" (zwana także "The Globe" i "Sphere in the Sphere") to najmłodsza instalacja w Watykanie, pełna starożytnych kompozycji i rzeźb.

Jeśli szyszka symbolizuje życie jako takie, wówczas "Kula w sferze" symbolizuje współczesne życie człowieka i ma głębokie znaczenie. Autorem Złotej Piłki jest Arnaldo Pomodoro. Rzeźbiarz stworzył swój balon w 1990 roku. Pomysł kompozycji jest bardzo istotny: autor zamierzał artystycznie wyrazić całą szkodę, jaką ludzkość wyrządza środowisku.

Сфера в сфере

Piłka jest wielowarstwowa. Górna warstwa symbolizuje wszechświat, ma pęknięcia, "blizny" - ślady ludzkiej działalności. Dzięki nim wewnątrz dużej kuli widać wyraźnie małą kulkę, która symbolizuje naszą planetę. Na powierzchni jest wzorzysty. Tu żyją ludzie, którzy swoimi działaniami i myślami niszczą wszechświat. Powierzchnia górnej sfery jest lustrem, więc autor wyraził ideę lustrzanego odbicia aktywności każdej osoby na losach planety i wszechświata. Kulę można odkręcić, obraca się wokół własnej osi. Kulki zewnętrzne i wewnętrzne są połączone za pomocą kół zębatych, aby przekazać całą złożoność relacji między naszą planetą a kosmosem.

Dziedziniec Pinnia jest uważany za urokliwe miejsce, w którym można wygodnie podziwiać architekturę renesansu z dobrej perspektywy wśród ciekawych kompozycji. Tutaj znajdują się sklepy, a także kawiarnia, w której turyści mogą ugryźć się w majestatycznej i urzekającej sytuacji, myśląc o przepięknych duszach i duchowości. Jest to faktyczne, ponieważ w Watykanie nie ma zbyt wielu otwartych miejsc, większość turystycznych atrakcji jest szybko kontrolowana podczas wycieczki, a tutaj masz okazję zrozumieć to, co zobaczyłeś.

Сосновая шишка
Lokalizacja i koszt wizyty

Metrem linii A, musisz dostać się do stacji Ottavio. Przez Plac Świętego Piotra idź do głównego wejścia do Muzeów Watykańskich. Opłata za wstęp wynosi 15 euro. Dziedzinie stożek sosny mogą być postrzegane przez wszystkich turystów w odwiedź Watykan .