Nasza planeta podzielona jest politycznie na prawie dwieście państw o ​​różnych obszarach. Najmniejsza, nawiasem mówiąc, jest uważana za nieznaną kołyskę katolicyzmu - Watykan. Powiemy Ci, gdzie jest Watykan i jak się do niego dostać.

Gdzie jest Watykan na mapie świata?

Osobliwa "mekka" katolików, Watykan, znajduje się na terytorium Włoch, na południu Europy. Jest to zatem kraj enklawy (terytorium państwa otoczone przez ziemie innego państwa). Warto wspomnieć o dokładniejszej lokalizacji Watykanu - Rzymie, stolicy Włoch. Geograficznie jest to region Lazio, zachodniego regionu półwyspu Apenin. Co do współrzędnych geograficznych, ale stan karłowaty znajduje się na 42 ° szerokości geograficznej północnej i 12 ° długości geograficznej wschodniej.

gdzie jest Watykan na mapie świata

Jeśli mówimy o tym, gdzie znajduje się Watykan w Rzymie, to należy podkreślić, że kraj zajmuje bardzo mały obszar - tylko 0, 44 m.kw. na zachodzie "miasto na siedmiu wzgórzach". Watykan wznosi się na wzgórzu Watykanu na prawym brzegu Tybru. Ogólnie rzecz biorąc, państwo to kilka ogrodzonych, ogrodzonych kwartałów, na które składa się Katedra św. Piotra, górujący nad placem o tej samej nazwie, Ogrodach Watykańskich i kilku budynkach.

Jak dostać się do Watykanu?

Od razu chciałbym wspomnieć, że możliwe jest wejście w stan enklawy tylko transportem lądowym. Rzecz w tym, że Watykan nie miał własnego lotniska. Dlatego możesz odwiedzić karzeł kraju tylko z Rzymu. Leć do stolicy Włoch z Moskwy, biorąc bilet na lot Aeroflot lub włoskiej Alltalia.

Z lotniska Fiumicino do Rzymu pociągiem ekspresowym "Leonardo", z lotniska Ciampino - pociągiem Terravision Pullman. Leonardo Express zabierze Cię do centralnej stacji metra, z której musisz jechać pociągiem, po linii A do stacji Ottavio S. Pietro lub Cipro-Musei Vaticani.

Pociąg Terravision Pullman zabierze Cię do pociągu gdzie jest Watykan w Rzymie stacja kolejowa Termini. Stamtąd do Watykanu kursują regularne autobusy nr 40 i 64. Jeśli mówisz o tym, jak dostać się do Watykanu tramwajem, wszystko jest całkiem proste. W stolicy Włoch znajduje się najdłuższa trasa tramwajowa nr 19, która zaczyna się od Placu Gerani. Przecina prawie wszystkie Rzym . Wybierając się na wycieczkę, można nie tylko dostać się do Watykanu (wyjście na przystanek Piazza del Risorgimento), ale także podziwiać piękno wiecznego miasta.

Nie mniej prosty, ale droższy sposób podróżowania do Watykanu to taksówka. Samochody zazwyczaj przenoszą klientów na parking Viale Vaticano.