Każda gospodyni ma problem z wyeliminowaniem nieprzyjemnego zapachu lodówka . Jest to dość powszechne zjawisko nawet u najczystszych kobiet. Pojawienie się nieprzyjemnego zapachu może być spowodowane różnymi czynnikami. Z uwagi na to, że problem likwidacji nieprzyjemnego zapachu w lodówce budzi wiele obaw, w niniejszym artykule zbadaliśmy przyczyny wystąpienia takiej sytuacji, a także metody jej eliminacji.

Przyczyny nieprzyjemnego zapachu w lodówce

Dlaczego lodówka ma nieprzyjemny zapach? Tutaj cuda. Jesteś doskonałą i zadbaną gospodynią. Żywność w lodówce jest przechowywana wyłącznie w świeżości i pakowana w zapieczętowany drób, garnki i słoiki. Ale z biegiem czasu zauważasz obecność mieszanych, nieatrakcyjnych zapachów, z którymi sama lodówka pachnie i produkty razem z nią. Dlaczego tak się dzieje? Istnieją trzy główne przyczyny pojawienia się nieprzyjemnego zapachu w lodówce:

 1. Nowa lodówka . Kiedy kupujesz nową lodówkę, zwykle nie pachnie bardzo przyjemnie syntetycznymi zapachami. Jest to prawie zawsze obserwowane i to zjawisko można uznać za normalne. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że niektóre lodówki śmierdzą mocniej, inne mniej. Wynika to z użycia materiałów podczas montażu urządzenia. Postępuj zgodnie z radą i kup tę, która mniej śmierdzi, jest bardziej prawdopodobna i potrwa dłużej, ponieważ zwykle tanie i gorsze materiały śmierdzą.
 2. Mieszanie zapachów żywności przechowywanej w lodówce w celu przedłużonego użytkowania. Już przez dłuższy czas obsługiwałaś lodówkę i nagle poczuła mieszany uporczywy nieprzyjemny zapach, który pozostaje w lodówce, nawet jeśli wyciągniesz wszystkie produkty z niej.
 3. Brakujące jedzenie . W życiu są różne incydenty. Możesz być najczystszą kochanką, ale nie jesteś ubezpieczony na siłę wyższą. Możliwe, że opuścisz całą rodzinę na tygodniowym urlopie, a stacja elektryczna, która dostarcza energii do twojego domu, zepsuła się. Albo po prostu w domu było zwarcie, dzięki któremu moc przestała płynąć do twojej sieci elektrycznej. Wszystkie urządzenia domowe są w stanie nieczynnym i czekają na twoje przybycie. Czy potrafisz sobie wyobrazić, co stanie się z jedzeniem w pozbawionej zasilania lodówce przez tydzień?

Tak więc z przyczyn, które znaleźliśmy, ale teraz zastanówmy się, jak szybko pozbyć się zapachu w lodówce i jakie są na to środki.

Jak wyeliminować nieprzyjemny zapach w lodówce?

Przeanalizujemy metody walki w zależności od sytuacji podanych powyżej.

 1. Aby usunąć zapach z nowej lodówki, możesz użyć soda oczyszczona rozcieńczony wodą lub dowolnym przyjemnie pachnącym detergentem. Dokładnie przepłucz lodówkę do środka i na zewnątrz, a następnie pozostaw ją na kilka godzin do wentylacji. Następnie bezpiecznie załaduj do niego produkty.
 2. Pierwszą przyczyną pojawienia się nieprzyjemnego mieszanego zapachu w roboczej lodówce, ze świeżymi produktami, jest konieczność czyszczenia. Można go wytwarzać w sposób opisany powyżej. Ale jeśli to nie pomoże i poczuj zapach, który powróci, zastosuj następujące środki, które pomogą ci uwolnić się od zapachu w lodówce:
  • ocet - rozcieńczyć ocet wodą z proporcją 50:50. I myjesz lodówkę roztworem;
  • węgiel aktywowany - konieczne jest wylanie pokruszonego węgla na spodek, zapach w lodówce, jak szybko się pozbyć1 w ciągu jednego dnia pochłonie wszystkie zapachy.
 3. Jeśli dojdzie do wypadku, a walka z nieprzyjemnymi zapachami w lodówce przerodzi się w wojnę chemiczną, możesz skorzystać z następujących środków:
  • amoniak - z reguły lek ten pomaga nawet w najcięższych przypadkach. Jeśli dokładnie myjesz lodówkę i pozostawiasz zapach, wetrzyj ją od wewnątrz amoniakiem i pozostaw na kilka godzin otwarty;
  • Sok z cytryny pomaga również w tej sytuacji. Rozcieńczyć sok z cytryny wodą i dobrze umyć lodówkę. Pozostaw na powietrzu.