Nowoczesny sufity napinane - jest modne, praktyczne i bardzo piękne. Montaż takiego sufitu pozwoli zapomnieć o znudzonym bieleniu, malowaniu lub pracochłonnym tapetowaniu, aw zamian dostaniesz ładny i niepowtarzalny design. Ale nie ma idealnych rozwiązań, a przy wyborze projektu sufitów jest jeden ważny niuans. Co zrobić, gdy sąsiedzi zatopią cię z góry, a woda zgromadzi się w suficie?

Jak odprowadzić wodę z sufitu napinanego?

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, gdy zobaczysz zwisającą pokrywę wiszącego sufitu, jest natychmiastowe poinformowanie sąsiadów o problemie. Pokrycie zawiasowego sufitu - nie ma znaczenia, z folii PCV lub specjalnej tkaniny - jest wodoodporne i może pomieścić wodę, ale w pewnych granicach. Nie ma dokładnych danych o tym, ile wody wytrzyma sufit napinany - liczby te są bardzo różne dla różnych producentów: od 50 do 100 litrów na 1 metr kwadratowy. m pokrycie pułapu.

Jak tylko zauważysz powódź w postaci tak zwanej bańki na suficie, natychmiast odłącz zasilanie urządzeń oświetleniowych, które tam są.

Następnym krokiem będzie połączenie telefoniczne z firmą, która zainstalowała sufit napinany. Z reguły tacy eksperci zawsze szybko udają się na miejsce wypadku i natychmiast rozwiązują problem. W tym celu oceniają ilość wody i jej zrzut z sufitu naprężającego. Po zapisaniu sufitu zostanie on przywrócony i ponownie napięty za pomocą opalarki. Wezwanie mistrzów do odpływu wody to najlepsza rzecz, jaką możesz zrobić w tej sytuacji, poza tym, to zwykle winni sąsiedzi za to płacą.

Ale jeśli spotkasz podobną "niespodziankę" późnym wieczorem, a nawet w dzień wolny od pracy, ryzykujesz, że nie zadzwonisz do firmy, a wtedy będziesz musiał rozwiązać problem odprowadzania wody. Nie należy czekać na początek dnia pracy, ponieważ zawsze istnieje ryzyko wycieku, a następnie uszkodzenie własności jest nieuniknione.

Aby samemu usunąć wodę z sufitu naprężającego, przykryj meble folią celofanową i usuń wszystkie cenne przedmioty z pokoju. Następnie przygotuj jak najwięcej wiader lub misek na wodę. Będziesz także potrzebował pomocników, aby opróżnić zbiorniki napełnione wodą. Najważniejszą rzeczą przy odprowadzaniu wody z sufitu napinanego jest określenie miejsca, w którym to zrobisz. Zwykle jest to albo otwór na urządzenie oświetleniowe, albo krawędź arkusza najbliżej bańki. Tak więc, stojąc na drabinie, zdejmij żyrandol (lub zwolnij krawędź osłony z haka narożnego) i ostrożnie opuść krawędź otworu do podstawionego kontenera. Jeśli jest dużo wody, warto użyć węża, który jest włożony na jednym końcu przez otwór w suficie, a drugi jest opuszczony do wiadra. Po napełnieniu wąż musi zostać zaciśnięty, dopóki nie zostanie dostarczony następny pusty pojemnik.

Zauważamy, że wodoodporność sufitów podwieszanych jest oczywistą zaletą w porównaniu z innymi materiałami wykończeniowymi. Takie pokrycie nie pozwoli, aby woda natychmiast spłynęła, rujnując twoje rzeczy i środowisko. Spuszczanie wody z sufitu napinanego1 Odprowadzanie wody z sufitu napinanego dopiero na pierwszy rzut oka wydaje się trudne, ale w rzeczywistości jest bardzo proste w wykonaniu. Należy pamiętać tylko o typowych błędach:

  • przebijanie pokrywy, aby spuścić wodę (w tym przypadku natychmiast spłynie, rozdziera płótno, a wtedy twoje rzeczy i sam sufit zostaną beznadziejnie zrujnowane);
  • próbuje "prowadzić falę" w kierunku otworu na żyrandol;
  • wygładzenie pęcherzyków za pomocą dostępnych narzędzi (w tym przypadku woda rozprzestrzeni się w różnych kierunkach, a następnie będzie znacznie trudniej drenaż, dodatkowo, z powodu pozostałej wody w ograniczonej przestrzeni między teraźniejszością a sufitem napinanym, zacznie się pojawiać pleśń ).