Autorem tego systemu ćwiczeń jest dr Izumi Tabata - były trener japońskiej drużyny łyżwiarstwa szybkiego. Istota ćwiczeń jest bardzo prosta - wykonaj ćwiczenia odpowiednie i odpowiednie do Twoich potrzeb w szybkim tempie treningu interwałowego. Głównym warunkiem jest wykonanie maksymalnej liczby powtórzeń w jednostce czasu.

W tym przypadku mówimy o korzyściach z ćwiczeń brzucha na brzuch - najbardziej bolesny temat dla większości kobiet. W Tabacie używamy klasyki ćwiczenia dla prasy , ale wykonujemy je pod zegarem - ćwiczenia są wykonywane z niewielkim lub zerowym odpoczynkiem, w jednym cyklu.

Zajęte kobiety powinny szaleć z powodu ćwiczeń brzucha, ponieważ w ciągu zaledwie 4 minut dziennie (taka ilość czasu na trening można znaleźć codziennie), możesz wytworzyć prasę przed prawdziwym spaleniem mięśnia, która mówi - dobrze się spisałeś.

W kompleksie ćwiczeń tabata dla prasy wykonamy osiem ćwiczeń, z których każdy zajmie 20 sekund, odpoczynek 10 sekund, w końcu długość treningu wyniesie 4 minuty.

Complex - protokół tabata dla brzucha
  1. Skręcając się na plecach - kładziemy się na plecach, ręce w zamku na głowie, nogi w kolanach są zgięte, talia jest mocno przyciśnięta do podłogi, łokcie patrzą w bok. Podczas wydechu oderwij głowę, łopatki, klatkę piersiową i rozciągnij się w górę. W oddechu upada.
  2. Oprzyj się o podłogę, nogi z podłogi i na wydechu zacznij wykonywać ruchy nogami do przodu, naprzemiennie w lewo i w prawo.
  3. Położyliśmy się na plecach, z ramionami wyciągniętymi nad głową, nogami pochylonymi na kolanach, stopami na podłodze. Po wydechu wykonujemy pełny wzrost ciała, obracając się w bok, ręce pomagają odwrócić się. Przy natchnieniu schodzimy do IP i kontynuujemy to samo po drugiej stronie, naprzemiennie.
  4. IP - ręce pod pośladki, nogi wyciągnięte do przodu. Podczas wydechu oderwijmy nogi od podłogi i zaczęliśmy jeździć szybkimi krokami.
  5. "Rower" - ręce z tyłu głowy, nogi zgięte. Po wydechu podnosimy się do ciała i rozciągamy do ciała nogami, obracamy ciało w prawo, rozprostowujemy lewe kolano w prawy łokieć, wykonujemy skręt w lewo, przeciągamy prawe kolano do lewego łokcia.
  6. IP - leżąc na plecach, ramiona rozciągnięte wzdłuż ciała, nogi zgięte w kolanach. Po wydechu wyciągamy prawą rękę na prawą piętę, a następnie lewą ręką na lewą piętę. Ciało nie wraca na podłogę, nieustannie naprzemiennie obie strony.
  7. IP - spoczywamy z pół zgiętymi dłońmi na podłodze, nogami zgiętymi w kolanach, stopami na podłodze. Na wydechu zaczynamy wykonywać ruchy rozciągające - rozciągając nogi do przodu, odrywając je od podłogi, zginając ramiona na łokciach, odsuwając ciało od nóg. Następnie spasuj - nogi uginają się w kolanach, ciało rozciąga się do nóg, zginając łokcie.
  8. Trzymamy ręce pod pośladkami, leżą na podłodze, wyciągamy nogi do przodu. Podczas wydechu podnosimy pionowo pod kątem prostym, najpierw lewą, potem prawą nogą, a następnie obniżamy ją - najpierw lewą, potem prawą. W ten sposób podnosimy i obniżamy nogi po kolei.