Każdy zna powiedzenie "Spełniaj się na ubraniach", ale lepiej wypełnić go jako "towarzyszący sposobom komunikacji", a nie umysłu. Aby tego dokonać, nie trzeba czytać kilkunastu książek dziennie, ważne jest, aby móc prawidłowo przesłać się.

Sposób komunikacji z ludźmi

Maniery można podzielić na dobre i złe. Te ostatnie nas nie interesują, więc przejdźmy do szczegółowego rozważenia pierwszego. Tak więc, dobre maniery pokazują otaczającym cię ludziom swoją postawę wobec świata, wobec tych wokół ciebie i przejawiają się w formie umiaru i szlachetności.

Najważniejszą rzeczą w komunikowaniu się z ludźmi jest język ciała. Niewątpliwie Twój sposób mówienia ma również wpływ na rozmówcę, ale komunikacja niewerbalna w stanie przekazać twojemu towarzyszowi znacznie więcej informacji niż cokolwiek innego, dlatego aby zrobić dobre wrażenie, doskonal swoje umiejętności ciała. Poznaj podstawy maskowania ciała. Na przykład jest to dostępne w książkach Alana Pisy.

Ważnym czynnikiem dobrych manier, a co za tym idzie, bezkonfliktowej komunikacji z ludźmi jest umiejętność wybierania właściwych ubrań. W końcu twój wizerunek jest częściowo odbiciem twojego wewnętrznego świata. Tak więc sposoby komunikacji w biznesie oznaczają noszenie odpowiedniej odzieży. Zgadzam się, ubrania robocze lub przyjęcia mają bardziej rygorystyczne zasady niż noszenie zwykłych ubrań.

Maniery i styl komunikacji

Jeśli sposób komunikacji zależy od tonu twojej komunikacji, zachowania i odległości między tobą a rozmówcą, wtedy styl ma wielki wpływ na emocjonalną kolorystykę atmosfery komunikacyjnej. Jest ustalany w zależności od etycznego podejścia każdej osoby.

Najczęściej spotykane są następujące style komunikacji:

  • flirt (czasem z elementami flirtu);
  • wymagający;
  • zamknięty;
  • autorytarny (agresywny);
  • biznes.