Połączenie objawów, takich jak swędząca skóra głowy i utrata włosów, może wskazywać na poważne patologie wymagające natychmiastowego leczenia. Pozwalając, aby problem sam się skończył i nie podejmując odpowiednich działań w odpowiednim czasie, możesz spodziewać się złych wyników, więc jeśli masz złą skórę głowy i utratę włosów, nie wahaj się skontaktować z lekarzem.

Dlaczego swędzenie głowy i włosy wypadają?

Przyczyny, że skóra głowy swędzi i włosy wypadają, mogą być czynnikami zewnętrznymi i wewnętrznymi, a także ich kombinacją. Dowiedzenie się, co dokładnie wywołuje pojawienie się tych nieprzyjemnych objawów, jest czasami trudne, a do tego może wymagać pełnego zbadania ciała. Zastanów się, które czynniki najczęściej powodują problem.

Niewłaściwe pielęgnowanie włosów i skóry głowy

Przede wszystkim powinno to obejmować nadmierne korzystanie z gorącej suszarki do włosów i innych urządzeń do stylizacji termicznej włosów. Prowadzi to do przesuszenia włosów i skóry, jej złuszczania, co powoduje swędzenie, ścieńczenie głowy słuchu. Objawy te mogą być również spowodowane użyciem niewłaściwie dobranego lub niskiej jakości szamponu, produktów do stylizacji.

Reakcje alergiczne

Nazywając pojawienie się alergii na skórze głowy, można nie tylko pozostawić i stylizować produkty do włosów, ale także nakrycia głowy i proszki używane do prania, akcesoriów, grzebieni itp. Rzadziej alergie na skórę głowy są spowodowane przez żywność i leki. Oprócz tych objawów może również wystąpić wysypka, kaszel, przekrwienie nosa.

Brak witamin w ciele lub niedostateczne spożycie ich na skórze głowy

Z powodu niewystarczającej podaży składników odżywczych do żywienia cebulek włosowych, są one osłabione, włosy i skóra stają się suche. Może to wynikać nie z ogólnej awitaminozy, ale również z zaburzeń procesów metabolicznych lub pogorszenia dopływu krwi do głowy (na przykład z powodu osteochondroza szyjna ).

Łojotok skóry głowy

Choroba ta jest związana z zaburzeniami czynności gruczołów łojowych, w których wydzielają one niedostateczną lub, przeciwnie, nadmierną ilość wydzieliny. W tym samym czasie, oprócz drapania głowy i opadających włosów, można zauważyć pojawienie się łupieżu, elementów zapalnych na skórze.

Demodecosis skóry głowy

Patologia ta wiąże się z pasożytowaniem na skórze głowy i w układzie pęcherzykowym mikroskopijnych kleszczy, aktywacją aktywności życiowej, która częściej wiąże się z osłabieniem sił odpornościowych organizmu. Inne objawy to: zaczerwienienie skóry głowy, wysypka i obfite łupież.

Łuszczyca skóry głowy

Bycie wieloczynnikową chorobą układową, łuszczyca często zaczyna się od zmiany skóry głowy. Głównym objawem jest pojawienie się swędzących płytek, pokrytych białawymi łuskami, wznoszących się ponad otaczającą skórę. Czasami chorobie towarzyszy utrata włosów.

Neurodermatitis skóry głowy

Intensywny swędzenie, łuszczenie się skóry głowy, pojawienie się wysypki i utrata włosów są głównymi objawami tej patologii, która ma neuroalergiczne pochodzenie.

Zmiany grzybicze skóry głowy

Grzyby różnych typów mogą powodować takie choroby, aw niektórych przypadkach patologia może trwać przez długi czas, nie będąc zauważonym. swędzi głowę i powoduje wypadanie włosów Należy zaalarmować pojawienie się łupieżu, do którego zostaną dodane utrata włosów, swędzenie, zaczerwienienie skóry itp.

Co zrobić, gdy głowa swędzi i włosy wypadają?

Jak już wspomniano, przy takich przejawach pożądane jest jak najszybsze skontaktowanie się ze specjalistą (trychologiem, dermatologiem, w skrajnym przypadku - terapeutą). Dopiero po ustaleniu dokładnych przyczyn można zastosować odpowiednie leczenie. Jednak w każdym przypadku należy zwrócić uwagę na środki stosowane na włosy, aby ponownie rozważyć dietę.