Jeśli włosy są przesuszone i nie mają najlepszego wyglądu, to jest czas, aby aktywnie się nimi zająć. W tym celu często zaleca się stosowanie oleju migdałowego, zaleca się również stosowanie go w celu przyspieszenia wzrostu włosów. Olejek migdałowy jest szeroko stosowany w tradycyjnej medycynie, a na jego podstawie wytwarza specjalne maski.

Olej migdałowy do pielęgnacji włosów może być stosowany zarówno w czystej postaci, jak i w połączeniu z olejkami eterycznymi. Ale każdą mieszankę, którą przygotowałeś w domu lub zakupiłeś w aptece (sklepie), musisz najpierw sprawdzić w łokciu. Należy to zrobić, aby zapobiec niepożądanym działaniom - niektóre olejki eteryczne mogą powodować alergie. Jeśli wiesz o nietolerancji jakichkolwiek produktów, nie należy ich włączać do składu maski do włosów. Na przykład, jeśli istnieje alergia na cytrusy, najprawdopodobniej olej eteryczny spowoduje taką samą reakcję.

Suche włosy

W przypadku suchych włosów należy użyć mieszaniny oleju migdałowego z olejkiem eterycznym pomarańczy i ylang-ylang (1 łyżka oleju migdałowego i 2 krople każdego olejku eterycznego) lub mandarynki i drzewo sandałowe. Ta mieszanina jest wcierana w wilgotne włosy po umyciu.

Tłuste włosy

W przypadku włosów przetłuszczających się olejek migdałowy miesza się z olejkiem eterycznym cedru i cyprysu lub bergamotki i cytryny. Mieszanka traktowana jest włosami od nasady aż po końcówkę przed praniem.

Możesz również nałóż kilka kropel oleju migdałowego lub jego mieszaniny z olejkami eterycznymi na grzebień i rozczesuj włosy 2-3 razy dziennie. Najważniejszą rzeczą przy stosowaniu tego podejścia nie jest przesadzanie z ilością oleju, ale zamiast zadbanych włosów, ryzykujesz zszytymi, brudnymi włosami. Jeśli włosy są zmieszane (korzenie są oleiste i suche na końcach), wtedy olej migdałowy może być używany do pielęgnacji końców włosów po umyciu, a korzenie powinny być traktowane przed nim.

Maski
  1. Aby poprawić wzrost włosów, użyj maski na bazie oleju migdałowego z dodatkiem olejków eterycznych z rozmarynu, ylang-ylang, cynamonu, melisy, jodły, goździków lub jałowca. Tę mieszaninę nanosi się na włosy i utrzymuje od 15 minut do 1 godziny. Po włosy powinny być dobrze umyte szamponem.
  2. Niewielka ilość oleju migdałowego jest podgrzewana w kąpieli wodnej i równomiernie nakładana na włosy i skórę głowy. Owinąć głowę folią plastikową i pozostawić na dłużej niż 15 minut. Nie ma ścisłego limitu czasu, możesz nawet zostawić tę maskę na noc i umyć ją tylko rano.
  3. Odbudowuje maskę do włosów z oleju migdałowego w połączeniu ze sfermentowanymi produktami mlecznymi. Odpowiedni kefir, jogurt, serwatka lub kwaśna śmietana. Wymieszaj olej migdałowy nagrzany w kąpieli wodnej w równych proporcjach z wybranym produktem i zastosuj do włosów. Маска для волос миндальное масло Ważne jest, aby używać maski, gdy mieszanina nie jest zimna - efekt będzie znacznie lepszy. Maskę tę można również pozostawić na włosach tyle razy, ile chcesz, ale nie krócej niż 20 minut.
  4. Oto kolejny popularny przepis na skuteczną maskę regenerującą włosy z olejem migdałowym. Weź 2 łyżki. łyżki oleju migdałowego, 1 łyżka. łyżka mleka i 1 łyżka. łyżka płatków owsianych (ziemia). Wszystko dobrze wymieszane i nałożone na włosy. Owijamy głowę plastikową folią i ręcznikiem. Pozostaw maskę na włosach na 30 minut, a następnie dokładnie umyj włosy szamponem. Zamiast płatków owsianych można użyć bezbarwnej henny. Jeśli tego nie znaleziono, dodaj 1 żółtko lub 1 białko do maski, aby zabezpieczyć włosy przed plamieniem.

Olej migdałowy jest stosowany jako stymulator wzrostu włosów i jako środek do cotygodniowej pielęgnacji. W każdym razie Twoje włosy będą zadowolone z takiej pielęgnacji i na pewno zachwycą Twoją gładkością i blaskiem.