Problem łysienie dotyczy nie tylko mężczyzn, więc Minoxidil do włosów jest szeroko stosowany przez kobiety. Jak się okazało w toku badań naukowych, to narzędzie zapobiega wyginięciu istniejących i stymuluje aktywność "śpiących" pęcherzyków, co pozwala leczyć nawet poważne wypadanie włosów.

Minoksydyl do włosów dla kobiet

Pierwotnie uważano, że lek był przeznaczony do leczenia wysokiego ciśnienia krwi, a efekt, jaki wywołuje na włosy był uważany za działanie niepożądane. Z biegiem czasu, Minoxidil zaczął być używany specjalnie w celu rozwiązania problemu łysienia i łysienia na tle zaburzeń endokrynologicznych.

Jak pokazuje praktyka, leczenie kobiet tym lekiem jest bardziej skuteczne, zwłaszcza gdy stosuje się stężone roztwory (5%).

Zdolność Minoksydyl do zapobiegania wypadanie włosów nie jest w pełni zrozumiałe, niektórzy tricholodzy uważają, że jest to spowodowane właściwości składników do ekspansji naczyń krwionośnych. To znacznie poprawia dostęp tlenu do korzeni i pomaga aktywować nowe pęcherzyki.

Należy zauważyć, że wyniki stosowania Minoxidilu są zauważalne po 1-4 miesiącach od rozpoczęcia przebiegu leczenia. Jednocześnie uzyskany efekt nie zachowuje się na zawsze - jeśli przestaniesz używać roztworu, włosy uzyskają pierwotną gęstość w ciągu maksymalnie sześciu miesięcy. Tak więc lek należy podawać w sposób ciągły lub z krótkimi przerwami.

Preparaty do włosów z Minoksydylem

W aptece bez specjalnej receptury możesz kupić produkt w czystej postaci (stężenie 2% lub 5%), ale teraz kosmetyki oparte na Minoxidil są bardziej popularne:

  • Dualgen-15;
  • Rogaine (Regeine);
  • PHS z kwasem azelainowym.

Wszystkie te leki są dostępne w postaci roztworów alkoholowych lub pianki do wcierania w skórę głowy, które należy stosować 1-2 razy dziennie. Balsamy są znacznie tańsze, ale mniej wygodne w użyciu, ponieważ są długo wchłaniane i nieznacznie zwiększają aktywność gruczołów łojowych.

Aby ułatwić leczenie i zaoszczędzić czas, możesz mieszać szampon z Minoksydylem. Do tych celów pożądane jest wybranie kosmetyków organicznych lub jednej z następujących nazw:

  • Progaine;
  • Dandrene;
  • Revita.

Szampony te nie tylko przyczyniają się do wzmocnienia działania leku, ale także zapobiegają występowaniu działań niepożądanych, ułatwiają ich objawy. Ponadto każdy z nich jest wzbogacony o kompleksy witaminowe i białko keratynowe, co pozwala wzmocnić cebulki, wzmocnić włosy i ich grubość.

Skutki uboczne Minoksydyl

Najczęstszą nieprzyjemną konsekwencją leczenia jest - łupież . Wydaje się, ze względu na składniki alkoholu Minoxidil, które powodują wysuszanie skóry głowy, podrażnienie i łuszczenie. Nadwrażliwość może ponadto prowadzić do rozwoju kontaktowego zapalenia skóry z takimi objawami, jak swędzenie, pokrzywka.

Z tych powodów lekarze zalecają wybór produktów bez zawartości alkoholu i glikolu propylenowego lub użycie roztworu o niskim stężeniu, zmieszania go z szamponem, balsamem lub maseczkami.

Analogi Lotion Minoxidil

balsam minoksydylowy

Jeśli opisana substancja jest nietolerancyjna, możesz wypróbować następujące leki:

  • Alerana (linia medycznych kosmetyków higienicznych) na bazie pinacidilu;
  • Dercos Neogenc na bazie stemoksydu;
  • Kerium i Dercos z substancją czynną aminaxyl;
  • Spektralny DNC z nanoxydilem.

Powyższe płyny i pianki są prawdziwymi analogami (nie generycznymi), ponieważ cząsteczki składnika aktywnego mają podobną strukturę z komponentami minoksydylowymi.