Technika wyzwolenia emocjonalnego jest połączeniem zasad tradycyjnej medycyny wschodniej i zachodniej psychologii. Jego twórcą jest amerykański inżynier Gary Craig, który wziął pod uwagę wyposażenie dr Rogera Callahana. Twierdzi, że dzięki EFT (Technika Emocjonalna Freedom Technika - technika wolności emocjonalnej) można pozbyć się 85% chorób i innych problemów.

Terapia EFT obejmuje wpływ na kanały energetyczne człowieka, który w starożytnej medycynie chińskiej nazywany jest meridianami. Po prostu dotykając palcami niektórych punktów na ciele, można wyeliminować naruszenia w systemie energetycznym. Punkty te obejmują podstawę brwi, brzeg oka, miejsce pod okiem i pod nosem, obszar podbródka, miejsce powstania obojczyka, obszar pod pachami, czubki dużego, wskaźnik, środkowe palce i mały palec, punkt karateka, czyli krawędź dłoni i górną część . Punkty są uderzane od góry do dołu.

Etapy techniki uwalniania emocjonalnego

  1. Zidentyfikuj sam problem, z którym zamierzasz pracować.
  2. Oceń stopień swoich doświadczeń w skali 10-punktowej.
  3. Nastaw sesję. Zacznij mówić o swoim problemie z wyrażeniem: "Pomimo faktu, że (problem) w pełni i całkowicie akceptuję siebie."
  4. Tapping Fizycznie możliwe jest uwolnienie się od emocji poprzez dotknięcie każdego punktu 7 razy, ale wszystko będzie zależało od własnych odczuć. Stukanie w kropki powinno powtórzyć istotę problemu. Nie wolno wyrzucać wszystkich negatywnych emocji - gniewu, złości, irytacji itp.
  5. Ocena twojego stanu w skali subiektywnej. Jeśli emocje ocena powyżej zera nadal pozostaje, wówczas procedura klejenia powinna zostać powtórzona. Można to zrobić w nieskończoność, dopóki problem nie zostanie rozwiązany, ale eksperci zapewniają, że zajmie to nie więcej niż 15 minut.

Ta technika uwalniania emocjonalnego może być używana do utraty wagi, do walki z różnymi fobie i tak dalej Możesz pozbyć się uzależnienia emocjonalnego, na przykład od rodziców lub męża. Istnieje również terapia SEA, czyli somatyczne uwalnianie somatyczne, którego zadaniem jest usunięcie wszystkich torbieli energii emocjonalnej. Wykonuje ją lekarz, diagnozując faliste cykliczne miniatury ruchów ciała pacjenta, jakość, częstotliwość i amplitudę, z których wykrywa się problem, a następnie eliminuje.

Technika gwintowania
uwolnienie emocjonalne