Ludzkość zaczęła żyć zbyt wygodnie i jeść za dużo. Jedzenie przestało być przyczyną bólu głowy dla większości populacji świata, dlatego po odpoczynku, jemy więcej, niż potrzebujemy. W tym celu nadwaga , warstwa po warstwie, rok po roku. I wtedy diagnoza to otyłość.

Istnieje elementarny system prawidłowego żywienia, który może zapewnić zarówno zapobieganie jak i leczenie już istniejących problemów z nadwagą.

Jedz tyle, ile wydajemy ...

... Lub nawet mniej. Jeśli Twoja waga jest w normie, prawidłowe odżywianie organizmu polega na uzupełnieniu wydatkowanej energii, czyli wzajemnej kompensacji. Jeśli masz nadwagę, Twoja dieta lub zbilansowana dieta powinny pomóc w uzyskaniu ujemnej "równowagi" w kontakcie z żołądkiem - musisz spożywać mniej wydane, wtedy organizm uzupełni swoje potrzeby z rezerw tłuszczu.

Chemia

Czy wiesz, że zdrowy system żywieniowy obejmuje codzienne spożywanie ponad 70 różnych witalnych składników. Te substancje w ciele nie są syntetyzowane, co oznacza, że ​​muszą pochodzić z zewnątrz. Stąd dochodzimy do wniosku, że żywność powinna być bardzo różnorodna.

Tryb

Jeśli poświęciłeś dużo energii na stworzenie wspaniałej, różnorodnej, a także dietetycznej diety, nie oznacza to, że zadanie zostało ukończone. Ciało kocha porządek i dyscyplinę, musisz jeść regularnie, najlepiej w tym samym czasie. Więc uprościsz zadanie trawienia, ponieważ kiedy zjesz obiad o godzinie 13.00 każdego dnia, przewód pokarmowy to zapamięta i zacznie z wyprzedzeniem wydawać soki żołądkowe.

Woda

Inną przyczyną otyłości i problemów trawiennych jest brak płynów. jak przejść na właściwe odżywianie Pijemy za mało wody w jej najczystszej postaci, zastępując ją kawa , herbata i inne o wiele bardziej szkodliwe napoje.

Jeśli zaczniesz wypijać 1,5 litra wody dziennie, szybko pozbędziesz się trzech palących problemów:

  • zaparcie;
  • obrzęk;
  • cellulit.

Ponadto często jemy, ponieważ organizm nie ma wystarczającej ilości wody. Dlatego musisz pamiętać o małej sztuczce - wypij szklankę wody przed jedzeniem, odczekaj 10 minut i zadaj sobie pytanie, czy chcesz zjeść więcej.