Większość współczesnych par do decyzji o posiadaniu dziecka jest traktowana z wielką odpowiedzialnością. Do chwili obecnej istnieje wiele kursów przygotowujących do ciąży, w których możesz poprawić swoje zdrowie fizyczne i psychiczne, a także odpowiednio zaplanować wygląd dziecka. Jednak dla wielu par ciąża jest niespodziewanym wydarzeniem. Niezależnie od tego, w jaki sposób powstała ta koncepcja - przypadkowo lub planowo, każda kobieta chce jak najszybciej dowiedzieć się, czy jest w ciąży, czy nie.

Aby ustalić obecność ciąży może być na różnych podstawach. Najpopularniejszą metodą jest test ciążowy. Większość testów daje odpowiedź na pytanie pierwszego dnia po zapłodnieniu. Ale na ogół kobiety stosują tę metodę, gdy odkrywają opóźnienie w miesiączce. Jeśli miesięcznik nie występuje, oznacza to, że czas trwania planowanej ciąży wynosi około dwóch tygodni. W związku z tym wiele osób płci pięknej jest zainteresowanych pytaniem "Kiedy pojawiają się pierwsze objawy ciąży?" .

W zależności od wrażliwości i indywidualnych cech ciała, kobieta może odczuwać pewne objawy ciąży w pierwszych dniach po zapłodnieniu. Lekarze rozróżniają dwie grupy objawów wczesnej ciąży, które nazywane są domniemaniem i prawdopodobne.

Objawy domniemane są pierwszymi objawami ciąży po zapłodnieniu. Należą do nich:

  • zwiększone wydzielanie śliny i łagodne nudności;
  • rozstrój żołądka;
  • drażliwość, wahania nastroju, pragnienie płaczu, zmęczenie;
  • pojawienie się zabarwionych plam i ciemnienie otoczki sutków.

Te objawy ciąży mogą pojawić się w pierwszych dniach po poczęciu. Ale one także mogą się przejawiać w innych zmianach w ciele kobiety. Dlatego lekarze nazywają je hipotetycznymi.

Prawdopodobne objawy ciąży pojawiają się w ciągu jednego do czternastu dni po poczęciu. Należą do nich:

  • miesięczne opóźnienie;
  • częste oddawanie moczu;
  • obrzęk piersi i wzrost ich wrażliwości;
  • pojawienie się wydzieliny z pochwy - jest to spowodowane zwiększonym krążeniem krwi w narządach miednicy;
  • wzrost wielkości macicy - symptom ten można określić tylko podczas sondowania na przyjęciu u ginekologa;
  • wzrost podstawowej temperatury o więcej niż 37 stopni - dla wielu jest to pierwszy objaw ciąży. Temperatura pozostaje podwyższona przez dwa tygodnie po zapłodnieniu.

Ponieważ wymienione powyżej objawy mogą wskazywać na inne schorzenia, należy je rozważać tylko w połączeniu. Когда появляются первые симптомы беременности Wiele kobiet nie ma żadnych objawów od pierwszego do czternastego dnia ciąży. Inni - czują tylko niektóre z nich. Wiedząc, jakie są pierwsze objawy ciąży, kobieta może określić swoją pozycję prawie dzień po poczęciu.

Oprócz testu, niezawodną metodą do określenia ciąży we wczesnym okresie jest badanie krwi dla HCG. Podobnie jak podczas testu, przed analizą nie powinno się jeść tłustych potraw i alkoholu.

Kiedy kobieta ma pierwsze objawy ciąży, możesz zrobić USG, aby mieć pewność. Ta metoda jest w stanie określić obecność ciąży, począwszy od siódmego dnia po zapłodnieniu. Do chwili obecnej nie ma jednoznacznej opinii lekarzy na temat bezpieczeństwa badania ultrasonograficznego w tak wczesnym terminie. Dlatego zaleca się prowadzenie tego badania tylko w przypadku najpilniejszej potrzeby i podejrzenia ciąży ektopowej.