Bulbit - proces zapalny w bańce dwunastnicy. Ta część ciała znajduje się tuż między jelitami a żołądkiem. Skrzepy spożywcze pojawiają się tutaj jako pierwsze. Bulion z powierzchni jest pierwszą, najłatwiejszą formą procesu zapalnego. Uważa się, że z tej choroby zaczynają się rozwijać choroby żołądka i dwunastnicy.

Przyczyny i objawy powierzchownej bulbit

Aby rozwinąć tę chorobę, wystarczy tych czynników:

  • naruszenia zdrowej diety (nadużywanie zbyt tłustych, słonych, pikantnych potraw);
  • predyspozycje genetyczne;
  • zmniejszona odporność;
  • nikotyna lub nadużywanie alkoholu.

Z reguły manifestuje się powierzchowna dwunastnica dwunastnicy dudniące w żołądku . Pacjent jest stale pokonany przez silne uczucie głodu. Pacjenci cierpią również na ogólne osłabienie, nudności i zwiększoną drażliwość. Ból z bulwiastym. Pojawiają się albo na czczo, albo na polu przyjmowania pokarmu.

Leczenie powierzchownego bulbit

Jeśli leczenie rozpocznie się w czasie, po kilku dniach zauważalne będą pozytywne zmiany, a pacjent poczuje się znacznie lepiej. Jednak terapii nie można natychmiast przerwać. Potrwa to długo, aby choroba wkrótce nie powróciła.

Aby zwalczyć chroniczne wypełnienie powierzchniowe:

  • Smecta, Phosphalugel, Almagel - preparaty zobojętniające kwasy;
  • Ale-Shpa, Baralgin, Drotaverin, Spazmolgon - przeciwskurczowe;
  • enzymy.

Ponieważ zapalenie w bulbite rozwija się z powodu Helicobacter pylori lub robaki Terapia musi koniecznie obejmować przyjmowanie leków przeciwbakteryjnych lub przeciwuarowych.

Ile powierzchniowego bulbitu trzeba będzie leczyć zależy w dużej mierze od samego pacjenta. W okresie rehabilitacji bardzo ważne jest, aby spełniać wszystkie wymagania lekarzy:

Ile potraktowano powierzchownego bulbit
  1. Nie palić i nie pić alkoholu.
  2. Dieta powinna zostać zmieniona. Wyklucz wszystkie potrawy, środki drażniące. Konieczne jest, aby jeść tylko łatwe do trawienia, a nie gorące potrawy.
  3. Bardzo ważne jest, aby zachować zdrowie układu nerwowego: nie przepracuj, nie denerwuj się, nie śpisz.

Nieźle w leczeniu powierzchownego bulbitu radzą sobie środki ludowe. Sok z babki jest szczególnie przydatny. Należy go zmieszać z miodem i pić 50 mg przed posiłkiem. Ten środek łagodzi stany zapalne i przyspiesza regenerację komórek w błonie śluzowej.