Zainteresowanie oryginalnymi i stylowymi drobiazgami, które były u szczytu popularności przed latami 50. ubiegłego wieku, stale rośnie. Moda w stylu vintage jest cykliczna, dlatego okresowo warto przyjrzeć się szafom z babciami i mamami, w których można znaleźć odpowiednie sukienki. Po drobnych zmianach w przestarzałych modelach, staniesz się właścicielem prawdziwego skarbu - sukienki w stylu vintage. Jakie kryteria powinien pasować do odzieży w stylu vintage?

Styl vintage w ubraniach 1Styl vintage w strojach 2Styl vintage w ubraniach 3
Subtelności stylu

Moda w stylu vintage oznacza, że ​​sukienki i inne elementy garderoby są dostosowane w czasie od 1920 do 1960 roku. Ale tych ram nie można nazwać jasnymi. Ponadto styl vintage odzieży sugeruje ścisłe przestrzeganie cech odpowiadającego okresu. Tak więc sukienki zakupione w latach sześćdziesiątych na rynku i podobne do modeli, które można dziś kupić, nie są w stylu vintage. Oprócz roku krawiectwa i dopasowania mody z epoki, znaczenie ma również pochodzenie sukienki. Suknie Designer wiek 40-70 lat - rocznik prawdziwy, jeśli modele są wąskie, pełne halek. Koneserzy vintage, takie modele są ustalane natychmiast, ponieważ zostały one wyprodukowane w pojedynczych egzemplarzach. W pewnym momencie dużo ich kosztują, ale dziś cena może być czasami bezpiecznie pomnożona.

Roczne sukienki na co dzień i wieczór mogą sobie pozwolić na zabezpieczone dziewczyny, ale dla kobiet mody z ograniczonym budżetem jest wyjście. Obecność specjalnych tkanin i wykorzystanie nowoczesnych technologii pozwalają projektantom tworzyć dziś suknie pvsevdovortazhnye, które najwyraźniej nie można odróżnić od prawdziwego rocznika od pierwszego wejrzenia. Dzięki obecności starych wzorów i możliwości sztucznego starzenia tkanin możesz stać się właścicielem stosunkowo niedrogiej sukienki vintage. Niektórzy projektanci nadal mają w sprzedaży materiały vintage (akcesoria, tkaniny, części). Jeśli sukienka jest szyta z ich użyciem, uważa się ją za łączoną vintage. Kolejnym podtypem vintage jest stylizacja. Nowoczesne materiały i inspiracje projektantów pozwalają tworzyć modele z elementami tego stylu.

I nie mylić vintage i retro. Ta ostatnia jest szersza pod względem zasięgu czasowego, co oznacza, że ​​wszystkie ubrania w stylu vintage pasują do stylu retro, ale nie wszystkie rzeczy w stylu retro są vintage.

Styl vintage w ubraniach 4Styl vintage w ubraniach 5Styl vintage w ubraniach 6
Styl vintage w ubraniach 7Styl vintage w ubraniach 8Styl vintage w ubraniach 9
Styl vintage w ubraniach 10Styl vintage w ubraniach 11Styl vintage w strojach 12