Stolica Szwecji słynie z architektury i kultury zabytki , które każdy gość powinien zobaczyć. Sztokholm jest również piękny z lotu ptaka. Problem polega na tym, że nie ma wysokich drapaczy chmur, z których można podziwiać widoki miasta, więc turyści pędzą na platformy obserwacyjne w Sztokholmie - ratusz , katedra , Wieża telewizyjna i inni.

Popularne platformy do oglądania w Sztokholmie

Podobnie jak w większości innych dużych miast europejskich, w połowie XX wieku w Sztokholmie miało miejsce wyburzenie zaniedbanego budownictwa mieszkaniowego i odbudowa miasta. Jednocześnie jego ulice i budowle wyglądają harmonijnie i dobrze uporządkowane. Obejrzyj to zdjęcie z kilku stanowisk obserwacyjnych na dużej wysokości, z których wiele jest własnością prywatną.

Większość turystów i miłośników pięknych gatunków cieszy się popularnością dzięki następującym platformom obserwacyjnym w Sztokholmie:

Rozważmy każdą z nich osobno.

Stockholm City Hall

Budynek ten jest kojarzony z wieloma osobami z Nagrodą Nobla, ponieważ w jednej z sal Ratusza odbywa się bankiet na cześć zwycięzców tej prestiżowej nagrody. Inne sale są wykorzystywane do spotkań i posiedzeń rady miejskiej. A miłośnicy pięknych gatunków powinni wiedzieć, że Ratusz w Sztokholmie otworzył 106-metrową platformę widokową, do której dostęp mają tylko członkowie grupy wycieczki . Działa latem, kiedy z tej wysokości można podziwiać klasyczne, otwarte widoki stolicy.

Смотровая площадка Стокгольмской ратуши

Wieża telewizyjna

Inną ciekawą platformą widokową, z której otwiera się spektakularny widok na Sztokholm, jest 155-metrowa wieża telewizyjna. Stąd można podziwiać nie tylko zabytki stolicy, ale także wyspy archipelagu sztokholmskiego . Bezpośrednio tutaj działa biuro podróży "Kaknas", gdzie można:

  • kupić pamiątki i mapę stolicy;
  • uzyskać informacje na temat przedmiotu zainteresowania;
  • zarezerwuj wycieczkę;
  • zostać właścicielem karty "Karta Sztokholmska".

Ta platforma widokowa w Sztokholmie jest całkowicie przeszklona. Jeśli to konieczne, każdy może podejść do nieszkliwionego piętra. Pamiętaj tylko, że wieją tutaj silne wiatry.

Телевизионная башня Kaknastornet в Стокгольме

Katharina Hiss

W starej części miasta, niedaleko stacji Slussen, znajduje się dobrze znana talia widokowa Sztokholmu, zwana Katarina Hiss, do której można dostać się windą za opłatą lub pieszo po krętych schodach. Wysokość obiektu wynosi 38 m, co wystarcza do kontemplacji piękna starej części miasta i przyległego obszaru wodnego. Oto restauracja "Gondola", w której można wypić filiżankę kawy.

Смотровая площадка Katarina Hiss

Widok nieba

Fani dreszczyku powinni udać się na taras widokowy Arena Globen , która w rzeczywistości jest atrakcją. Jest to duża przezroczysta kula, na której można jeździć po obwodzie stadionu "Ericsson-Globe". Kompleks ten ma formę ogromnej kopuły, w cieniu której odbywają się imprezy sportowe i muzyczne. Ta platforma obserwacyjna jest widoczna z dowolnego miejsca w Sztokholmie. Sam w sobie pozwala spojrzeć na zielone parki Djurgården, dzielnicy biznesowej Norrmalm i okolic jeziora i wzgórza.

Смотровая площадка Sky View на спортивном комплексе Эрикссон-Глоб

Dachy Sztokholmu

Najbardziej niezapomnianą przygodą w szwedzkiej stolicy może być wycieczka "Spacer po dachach Sztokholmu", organizowana przez lokalną firmę Upplevmer. Każdy uczestnik otrzymuje kask i ubezpieczenie, dzięki któremu może bezpiecznie chodzić po dachach starego miasta, robić niezapomniane zdjęcia i słuchać wycieczki po szwedzku lub angielsku.

Экскурсия «Прогулка по крышам Стокгольма», организуемая компанией Upplevmer