Aquamaris Spray to naturalny produkt, który polecany jest do stosowania w leczeniu gardła i kataru. Większość ludzi używa go jako prewencji chorób.

Gardło i spray do nosa

Ze względu na to, że naturalne woda morska zawiera dużą liczbę korzystnych pierwiastków śladowych i substancji aktywnych, pomaga usuwać wirusy, bakterie i alergeny. Spray Aquamaris do gardła pomaga radzić sobie z zapaleniem tylnej części gardła (zapalenie migdałków, zapalenie gardła). Dzięki rozpylaniu tego leku, ropna płytka jest skutecznie usuwana, co przyczynia się do szybkiego powrotu do zdrowia.

Aerozol do nosa Aquamaris służy do następujących problemów:

Często lek ten jest również stosowany jako profilaktyka poprzez mycie nosa raz dziennie. Zaleca się czyszczenie jamy nosowej za pomocą Aquamaris i tych, którzy pracują w kurzu i są skłonni do alergenów.

Ze względu na wysoką zawartość soli morskiej i jodu, ten lek ma dobre właściwości antyseptyczne. Przydatne substancje szybko radzą sobie z bakteriami i powstrzymują ich rozmnażanie. Takie mycie pomaga szybko i skutecznie rozcieńczyć ropne akumulacje i odblokować kanały nosowe i zatoki.

Rodzaje narkotyków

Aerozol do nosa Aquamaris może być kilku rodzajów. Wszystko zależy od dodatkowych składników.

Aquamaris Plus

Spray zawiera także dekspantenol, który pomaga nawilżać błonę śluzową i normalizuje pracę nosowych mikrokrążenia. Ta opcja może zostać przepisana, jeśli pacjent ma zwiększoną suchość błony śluzowej lub intensywne tworzenie się skorupy w nosie.

Aquamaris Strong

Spray zawiera hipertoniczny roztwór soli. Ze względu na zwiększoną zawartość chlorku sodu najczęściej zaleca się go w przypadku powikłań nieżytu nosa, na przykład zapalenia zatok i zapalenia zatok. Doskonale radzi sobie z ropnymi korkami w okolicach przynosowych nosa. Jeśli twoja błona śluzowa jest bardzo wrażliwa, wówczas zwiększona zawartość soli może doprowadzić do jej wysychania i przyklejenia, ale uczucie to mija raczej szybko po zaprzestaniu prania.

Norma Aquamaris

Butelka tego leku ma zwiększoną objętość i ma urządzenie do rozpylania wody. Ta opcja jest najczęściej używana do wysokiej jakości wymywania ropy z zatok.

Jak stosować spray Aquamaris?

Ten produkt ma postać butelki ze specjalną głowicą rozpylającą i ochronną nasadką wykonaną z propylenu. Aby nawodnić nos, nie trzeba brać prysznica, wystarczy włożyć głowicę rozpryskową do nosa i nacisnąć. Lecznicza dawka iniekcji dla dorosłych to trzy wstrzyknięcia jednorazowe w każdym nozdrzu. Należy stosować spray od sześciu do ośmiu razy dziennie, na zalecenie i na receptę lekarza. Jako środek zapobiegawczy można go stosować znacznie rzadziej, na przykład od jednej do trzech zabiegów dziennie lub tylko po kontakcie z substancjami drażniącymi.

Po zastosowaniu produktu może znacznie wzrosnąć tworzenie się śluzu. W takim przypadku nie należy go wyłączać, ale aquamaris spray do nosa najlepiej wystarczy wytrzeć serwetką.

Analogi sprayu Aquamaris

Warto zauważyć, że spray Aquamaris ma wiele analogów, które, jeśli nie można kupić danego leku, będą w stanie go zastąpić. Mają takie same właściwości i aktywne składniki. Należą do nich następujące opryski:

  • Dr. Theiss Alergol Seawater;
  • Marimer;
  • Morenazal;
  • Physiomer;
  • Fluimarin.