Ból gardła może być niepokojący o każdej porze roku: chłód klimatyzatora, smaczne lody lub mokre stopy często powodują pełny zestaw objawów przeziębienia. Apteki oferują różnorodne leki, ale spray do gardła, ze względu na łatwość użycia, pozostaje liderem wśród środków do leczenia bólu gardła.

Angilex

Jest lekiem przeciwdrobnoustrojowym, który może hamować metabolizm grzybów Candida i bakterii (Gram-dodatnich, Gram-ujemnych), ma działanie przeciwbólowe na błonę śluzową, zmniejsza stan zapalny. Jest sprzedawany w formie sprayu i służy do zwalczania chorób gardła i jamy ustnej (zapalenie gardła, zapalenie krtani, zapalenie migdałków, zapalenie jamy ustnej, zapalenie dziąseł, zapalenie ozębnej). Zawiera heksetynę jako główną substancję odpowiedzialną za działanie znieczulające półwodzianu chlorbutanolu i salicylanu choliny. Koszt - 3,8 cu W czasie ciąży ten spray do gardła stosuje się tylko w skrajnych przypadkach. Analogi leku można uznać za Maksisprey lub Hexasprey, które również zawierają heksatydynę.

Lugol

Spray do gardła z jodem sprawdził się dobrze - dobry stary lugol jest teraz produkowany w wygodniejszej formie. Lek jest wskazany do przewlekłego zapalenia migdałków (ból gardła) i innych zakaźnych i zapalnych chorób gardła, jamy ustnej (zapalenie jamy ustnej, zapalenie dziąseł). Dzięki działaniu gojącego się jodu, a właściwie jodków, w którym się rozpada, dostając się do błony śluzowej, lugol pomaga nie tylko z gardłem, ale także z ropnym zapaleniem ucha (zakopanie w uchu), oparzeniami (stosując chusteczki gazowe), owrzodzeniami troficznymi. Koszt - około 3 cu

Bioparox

Ten spray do gardła z antybiotykiem fusafungin pomaga w zapaleniu migdałków (zapalenie migdałków), zapaleniu krtani (laryngitis), zapalenie gardła (zapalenie gardła), zapalenie tchawicy i zapalenie oskrzeli. Lek działa przeciw paciorkowcom grupy A, gronkowcom, pneumokokom, niektórym anaerobom, mykoplazmom, grzybom Candida. Dzięki wygodnemu połączeniu lek wnika w odległe obszary dróg oddechowych. Bioparox jest produkowany jako spray do gardła i nosa - leczą również zapalenie zatok, zapalenie zatok, zapalenie błony śluzowej nosa. Przyszłe matki powinny odmówić przyjęcia leku. Koszt - około 7,2.

Ingalipt

Jeden z najpopularniejszych leków zawierających sulfonamidy, które są wrażliwe na bakterie Gram-dodatnie i Gram-ujemne. Przeciwgrzybicze działanie leku wynika z właściwości tymolu, olejek z mięty pieprzowej i eukaliptusa, Ingalipt pomaga przy zapaleniu migdałków, zapaleniu krtani, zapaleniu gardła, a także przy wrzodziejącym i aftowym zapaleniu jamy ustnej. Ten spray do gardła jest nieszkodliwy dla kobiet w ciąży i karmiących. Takie lekarstwo kosztuje 1,8 USD.

Stopangin

Podobnie jak w przypadku wyżej wymienionych aerozoli do gardła na heksatydynie, z dławicą, lek ten pomaga spowolnić wzrost patogennej flory, a dzięki innym składnikom (olejki eteryczne z goździków, mięty pieprzowej, mentolu, salicylanu metylu) eliminowane są stany zapalne i ból. antybiotyk w sprayu na gardło choroby błony śluzowej jamy ustnej (zapalenie dziąseł, aftia, zapalenie jamy ustnej, parodontoza choroby przyzębia) i stanu zapalnego w gardle o charakterze zakaźnym (wirusowym, grzybiczym, bakteryjnym). Pomaga w rozpylaniu i drażnianiu jamy ustnej, krtani (grzyb Candida). Koszt - 4,8 USD

Strepsils Plus

Pytając, jaki rodzaj sprayu gardła jest lepszy, często wolimy reklamowane Strepsils. Produkowany jest nie tylko w postaci cukierków, ale również w postaci wygodnego sprayu. Głównym aktywnym składnikiem leku jest lidokaina - środek miejscowo znieczulający. Dlatego Strepsils Plus jest przeznaczony do objawowego leczenia bólu gardła i powinien być uzupełniony o opisane powyżej środki przeciwdrobnoustrojowe, w przeciwnym razie leczenie dławicy będzie opóźnione.