Gdy pojawia się problem, taki jak alergiczny lub nieżytowy nieżyt nosa, osoba myśli o tym, który spray najlepiej wybrać, aby ułatwić jego życie. W tym artykule przyjrzymy się, jakie marki reprezentują różne rodzaje aerozoli, a także dowiadujemy się o ich wpływie na organizm.

Zimne spraye

Najważniejszą rzeczą, która powinna być w stanie natryskiwać nos zimnem - aby złagodzić zatory i zniszczyć wirusy i bakterie. Jest to ważne, aby zapobiec rozwojowi zapalenia zatok - zapalenia zatok przynosowych, które trudno jest wyleczyć.

  1. Homeopatyczny spray do nosa. "Euphorbium Compositum" - spray do nosa na trawie, i może być uważany za uniwersalny środek, który oszczędza przeciążenia. Jest przepisywany zarówno dorosłym, jak i dzieciom, nie tylko na przeziębienia, ale także na alergie. Jego działanie na błonę śluzową polega na działaniu roślin i minerałów, które łagodnie zwężają naczynia krwionośne, ale mimo to czas stosowania środka jest ograniczony, ponieważ może nadal uzależniać, gdy nawet po zniknięciu kataru pojawia się uczucie zatłoczenia.
  2. Spray antywirusowy w nosie. Działanie przeciwwirusowe ma spray "Nazoferon", w którym główną substancją jest interferon alfa 2b. W ludzkim organizmie substancja ta jest wytwarzana w dużych ilościach w celu tłumienia wirusów, a jej lokalne zastosowanie pomaga pokonać je tylko w jamie nosowej. Lekarze od dawna ustalili, że stosowanie leków przeciwwirusowych opartych na interferonach jest odpowiednie tylko w pierwszych dniach choroby, więc lepiej jest stosować spray natychmiast po kontakcie z pacjentem lub po ciężkiej hipotermii, gdy organizm jest wrażliwy na wirusy. Na początku przeziębienia główna ilość wirusów rozprzestrzenia się w nosogardzieli, więc aby zapobiec rozwojowi choroby, najlepiej natychmiast zaaplikuj nos tym sprayem.
  3. homeopatyczny spray do nosa
  4. Antybakteryjny spray do nosa. Jeśli dana osoba ma infekcję bakteryjną, lepiej zastosować spray "Bioparox". Jest sprzedawany w opakowaniu z dwiema dyszami do gardła i nosa, zaprojektowanym na 400 dawek, dzięki czemu można go uznać za ekonomiczny i uniwersalny spray do nosa do przeziębienia skomplikowanego przez bakterie. Jest to miejscowy antybiotyk, więc przed jego użyciem lepiej upewnić się, że istnieje infekcja bakteryjna, ponieważ przed wirusami jest bezsilny. Zdecydowanie radzi sobie z zapaleniem oskrzeli, zapaleniem zatok, zapaleniem migdałków i innymi mniej powszechnymi formami powikłań infekcji bakteryjnych.

Spray do nosa alergenów

Wszystko, co powinno łączyć spray alergiczny, jest czynnikiem zwężającym naczynia krwionośne i działa antyalergicznie. Najczęściej alergia, z powodu której cierpi nos, objawia się wiosną i latem podczas kwitnienia roślin, dlatego ważne jest, aby wybrać takie narzędzie, które może być używane przez długi czas.

  1. Spryskać przekrwienie nosa. Obecnie jednym z najlepszych produktów, które są mniej uzależniające od naczyń krwionośnych, jest Vibrocil. Występuje w postaci kropli lub aerozolu do nosa i jest stosowany tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Jeśli będzie on stosowany codziennie przez dłużej niż trzy tygodnie, może rozwinąć się uzależnienie i uczucie zatłoczenia będzie towarzyszyć osobie nawet w przypadku braku alergii.
  2. Hormonalna aerozol do nosa. Jeśli alergia jest bardzo wyraźna i zwykłe leki przeciwhistaminowe nie są w stanie poradzić sobie z przeziębieniem, wówczas należy stosować spraye hormonalne do użytku lokalnego. Jednym z takich środków jest "Rinoclenil", który zawiera minimalną dawkę glukokortykosteroidów. Hormony te pomogą miejscowo usunąć objawy przeciążenia, ponieważ łagodzą stany zapalne i działają antyalergicznie.

Jak korzystać z aerozolu do nosa?

Pierwszą rzeczą do zapamiętania jest to, że zawór do wprowadzenia do przeciwwirusowy spray do nosa nos należy utrzymywać w czystości od czasu do czasu ocierając go alkoholem.

Przed nałożeniem aerozolu nos należy oczyścić tak, aby substancje przenikały do ​​tkanek najlepiej jak potrafią.

Inną ważną cechą przy stosowaniu aerozoli, na które należy zwrócić uwagę - czas trwania i częstotliwość użytkowania. Jeśli to możliwe, nie używaj ich dłużej niż 2 tygodnie, ponieważ środek zwężający naczynia może "przyzwyczaić" naczynia, aby się nie zawężały, nie reagując z nim.

Są to ogólne zasady korzystania z rozpylacza, należy zapoznać się z poszczególnymi funkcjami w instrukcji.