Chlorophyllipt jest popularnym lekarstwem. Ma działanie bakteriobójcze, jak również bakteriostatyczne. Innymi słowy, ten lek zapobiega rozmnażaniu mikroflory chorobotwórczej i negatywnie wpływa na nią - zabija bakterie. Dlatego często interesuje ich płukanie gardłem chlorofilem.

Zalety chlorofilu

Zrozumienie, czy można płukać gardłem z Chlorophyllipt pomoże rozważyć wyjątkowe właściwości tego leku. Ten lek ma następujące cechy:

  • zmniejsza liczbę ropnego wyładowania;
  • zmniejsza proces zapalny;
  • dotlenia krew;
  • przyczynia się do odbudowy uszkodzonych tkanek;
  • zwiększa odporność organizmu.

Dzięki tej obszernej liście cennych właściwości Chlorophyllipt jest aktywnie wykorzystywany w leczeniu różnych chorób gardła. Należą do nich:

Jak rozcieńczyć gardło Chlorophyllipt?

W walce z chorobą laryngologiczną Chlorophyllipt można podawać w różnych formach. Dostępny lek w tej postaci:

  • 1% roztwór alkoholu (do użytku zewnętrznego i wewnętrznego);
  • 2% roztwór oleju (ma zastosowanie zewnętrzne);
  • 0,25% roztwór stosowany do podawania dożylnego i do leczenia chorób laryngologicznych;
  • tabletka o dawce 12,5 i 25 mg (tabletki rozpuszczają się przy zapaleniu gardła);
  • rozpylać w stężeniu 0,2% (rozpylany na stan zapalny migdałków).

Podczas płukania zajętego gardła najczęściej przepisywany jest roztwór alkoholu. Jednak przed płukaniem alkoholowym chlorofilem lek należy rozcieńczyć w stosunku 1:40. Innymi słowy, na szklankę przegotowanej wody chłodzonej do temperatury pokojowej, musisz wziąć 1 łyżeczkę chlorofilu. W żadnym przypadku nie można używać gorącej wody, ponieważ takie płukanie spowoduje oparzenie gardła. Co więcej, zimna woda nie jest najlepszą opcją. W przypadku zastosowania, pogorszyć stan gardła.

Na zalecenie lekarza, stężenie płukania można zmienić w kierunku zwiększenia proporcji leku. Jednak przed użyciem tego leku pacjent musi upewnić się, że nie jest uczulony na lek. W przeciwnym razie nie tylko nie będzie można pozbyć się chorób laryngologicznych, ale także trzeba je leczyć alergia .

Decyzję o tym, jak często zaleca się płukanie alkoholem Chlorophylliptem, może podjąć jedynie lekarz prowadzący. W większości przypadków zaleca się wykonywanie takich zabiegów 2-4 razy dziennie. Czas trwania leczenia wynosi 3-4 dni.

Jak przepłukać gardło roztworem chlorofilu?

Podczas leczenia zapalenia gardła można również zastosować tłustą postać leku. To rozwiązanie w porównaniu z alkoholem ma istotną zaletę: nie podrażnia gardła. Nawiasem mówiąc, zastosowano to samo rozwiązanie i nosowe.

Jednak błędem jest sądzić, że oleisty chlorofil jest mniej alergiczny niż alkoholowy. Dlatego przed zastosowaniem takiego leku należy zbadać pacjenta pod kątem reakcji alergicznej. Wyniki obiektywne będą widoczne tylko 5-6 godzin po teście. Fakt, że pacjent jest uczulony na ten lek, można ocenić przez obrzęk języka, warg, swędzenie itp.

Olejowy chlorofil nie jest używany do płukania gardła. Lek ten jest nakładany na dotknięte obszary śluzówki za pomocą wacika. Przetwarzanie przeprowadza się dwa razy dziennie (z silnymi zmianami, dopuszcza się zwiększenie liczby do 4 razy). Ważne jest jednak przestrzeganie odstępu między procedurami: musi to być co najmniej 4 godziny.