Erysipelas - choroba, której pierwsze objawy pojawiają się kilka godzin po zakażeniu. Wśród chorób zakaźnych tę chorobę uważa się za czwartą co do częstości. Najczęściej choroba występuje u mężczyzn w wieku od 20 do 30 lat, których codzienne czynności są związane z trwałymi niewielkimi zmianami skórnymi lub z gwałtownym spadkiem temperatury. Tak więc grupa ryzyka obejmuje wojsko, portierzy, budowniczych i kierowców transportu publicznego lub towarowego. Zazwyczaj patologia jest zauważalna dla innych, co powoduje u pacjenta poczucie dyskomfortu psychicznego.

Pierwsze oznaki róży

Okres inkubacji choroby może trwać od trzech godzin do kilku dni. Po tym następuje osłabienie całego ciała i złe samopoczucie. Dramatycznie się podnosi temperatura ciało do 40 stopni, głowa zaczyna boleć, pojawiają się dreszcze. W mięśniach, stawach, nogach i dolnej części pleców występują nieprzyjemne odczucia. Na dotkniętym miejscu pojawia się pieczenie, uczucie pełności i bólu. Towarzyszy temu formowanie się małej czerwonej plamki, której granice są wyraźnie oznaczone i jednocześnie stale rośnie.

W dotyku skóra staje się gorąca i napięta, pojawia się lekka elewacja. Niektórzy ludzie mają pęcherze, a nawet siniaki. Towarzyszy temu tworzenie się skorup, które znikają za kilka tygodni. W zaniedbanym przypadku na obszarze dotkniętym chorobą pojawiają się nadżerki lub owrzodzenia.

Wtórne objawy choroby różycy

Jeśli po pierwszych objawach nie podejmie się żadnych działań, choroba może przekształcić się w ciężką postać. Takim przypadkom towarzyszy złuszczanie się górnych warstw skóry, powstawanie pęcherzyków z surowicowym płynem. Później tworzą się skorupy, które zaczynają schodzić dopiero po trzech tygodniach.

Jeśli w momencie pojawienia się pierwszych objawów zostały podjęte wszystkie niezbędne działania - objawy choroby, takie jak różyczka na nodze zaczynają mijać piątego dnia. W niektórych przypadkach może to potrwać do dwóch tygodni.

objawy różyczki

Po zabiegu pozostają plamy pigmentowe, peelingi i pasty. Również często obserwowane słoniowate lub limfostaza . Przedłużona ochrona pigmentacji zwykle wskazuje na wczesny nawrót choroby.

Aby uniknąć rozwoju choroby, należy zawsze przestrzegać higieny osobistej. Na kawałki , zadrapania lub otarcia, konieczne jest jak najszybsze leczenie rany za pomocą substancji zawierającej alkohol. Pożądane jest utrzymanie układu odpornościowego poprzez sport, prawidłowe żywienie i odrzucenie złych nawyków.