Co zaskakujące, praktyka pokazuje, że wiemy niewiele na temat moli. Chociaż znamiona są na ciele każdego człowieka bez wyjątku, wielu jest przyzwyczajonych po prostu nie zauważać ich. A tym bardziej, aby nie zastanawiać się i dlaczego na naszym ciele pojawiają się znamiona.

Okazuje się, że krety są łagodnymi guzami na skórze osoby lub wrodzonymi wadami skóry. Ale nie od razu się wystraszyć. Jak powiedzieliśmy, każdy ma krety, ktoś ma więcej, ktoś ma mniej. A wszyscy są żywi i dobrze. Ale w tym samym czasie stan moli na ciele powinien być monitorowany. Ostry wzrost ich liczby, kształtu lub koloru powinien cię ostrzec. Wszystko to jest sygnałem, że musisz iść do lekarza.

Dlaczego na ciele ludzkim pojawiają się znamiona?

W chwili narodzin nie ma ani jednego pieprzu na ciele dziecka, ale już w pierwszych latach życia ich wygląd nie czeka. A to z powodu nagromadzenia się skóry w komórce i uwolnienia melaniny na powierzchnię. Pojawienie się moli na ciele może wystąpić pod wpływem światła słonecznego lub zmian hormonalnych w organizmie.

Często zdarzają się przypadki, że osoba przez całe życie miała niewielką liczbę takich formacji. Ale potem na ciele pojawiło się wiele moli. Oczywiście w tym przypadku musisz skonsultować się z lekarzem. Ale podobne sytuacje zdarzają się prawie każdemu z nas w okresie dojrzewania i tylko nieliczni ich zauważają.

Pojawienie się znamion na ciele kobiety jest spowodowane przez ciążę, a co za tym idzie, zmiany hormonalne w jej ciele. Jest to również dość powszechny powód pojawienia się dużej liczby znamion na ciele.

Jakie niebezpieczeństwo wiążą się ze znamionami?

Biorąc pod uwagę fakt, że mole są nowotworami łagodnymi, zawsze istnieje ryzyko, że łagodny guz degeneruje się w nowotworze złośliwym.

Zawsze zwracaj uwagę na następujące czynniki:

  • zmienić kształt moli. Na przykład, jeśli kret był zawsze okrągły i nagle stał się nieregularny, należy odwiedzić lekarza;
  • zmiana moli zmiany konturu. Krawędź mola jest często parzysta, przyczyną niepokoju powinna być niewyraźna krawędź mola;
  • kolor moli. W normalnych warunkach znamię ma brązowy lub złoty kolor.
  • zmiana wielkości kreta. Oczywiste jest, że zwiększenie średnicy nie jest pozytywnym trendem.

A jeśli jeden z twoich krewnych miał raka skóry, powinieneś zachować szczególną ostrożność i, jeśli to możliwe, zmienić wszystkie zmiany liczby i wyglądu kretów, aby pokazać lekarzowi.

Czerwone znamiona na ciele ludzkim

Często bierzemy takie pieprzyki na pryszcze i zwracamy na nie o wiele mniej uwagi niż na brązowe. Być może jest to tylko cecha koloru znamię. Zdarza się jednak, że czerwone znamiona nie są wcale znamionami, ale miejscem, w którym rośnie kilka naczyń krwionośnych. W każdym razie, ten kret jest wart Гадание по родинкам на теле pokaż lekarzowi, a on powie ci, co masz dalej robić.

Wróżenie przez mole na ciele

Wiele kobiet, oprócz fizjologicznego aspektu pojawiania się znamion, często interesuje się ich astralnym celem. Uważa się, że pojawienie się kreta w określonym miejscu w ludzkim ciele nie jest przypadkowe, ale nosi pewien rodzaj oznaczenia.

Na przykład uważa się, że kret na nosie pojawia się u bardzo szczęśliwych ludzi. Znak na czole wskazuje na wielki umysł i pomysłowość. Na szyi są mole niezrównoważonych ludzi. A jeśli kobieta ma kret pod jej piersią, to ta kobieta jest uważana za niebezpieczną i przebiegłą. Kret na pięcie mówi o żywotności człowieka.

Trudno jednak poważnie potraktować znaczenie położenia moli. W rzeczywistości oznaczenia często przeczą sobie i istnieją różne interpretacje w różnych źródłach. A jeśli skóra osoby jest obsypana moli, to pokazują wszystko na raz?