Wcześniej procedury hartowania były bardzo popularne. Dziś, pomimo tego, że szalony rytm życia, ciągły stres, niezdrowa dieta i odrażająca ekologia metodycznie podważają układ odpornościowy, wiele osób zapomina o metodach twardnienia. Dla niektórych wydają się całkowicie nieskuteczne, a ktoś po prostu odnosi się do braku czasu.

Jakie są 10 głównych sposobów hartowania?

Ważne jest, aby zrozumieć, że regularne procedury hartowania są jedynym bezpiecznym i niezwykle skutecznym sposobem na zachowanie własnego zdrowia. A tak nawiasem mówiąc, dla większości z nich nawet specjalne wysiłki nie będą musiały być stosowane.

Tak więc główne metody hartowania wyglądają tak:

  1. Najbardziej znane jest utwardzanie powietrzem. Uciekasz do nich, nie wiedząc o tym, kiedy chodzisz po lesie lub po prostu w parku. Podczas spacerów cząsteczki tlenu dostają się do organizmu przez drogi oddechowe i skórę. Szczególnie przydatne jest zimowe powietrze.
  2. Nieco bardziej wyrafinowana metoda utwardzania - przepływ powietrza. Wymaga specjalnego wentylatora domowego. Urządzenie potrzebne jest do działania na ciało z zimnem.
  3. Przydatne, oczywiście kąpiele słoneczne , ale tylko w rozsądnych ilościach i kiedy promienie ultrafioletowe nie mogą uszkodzić ciała (przed 11-00 i po 17-00).
  4. Odpoczynek morski to nie tylko możliwość oddychania powietrzem wzbogaconym o składniki odżywcze. Korzystny wpływ na zdrowie i kąpiel.
  5. Niekonwencjonalna metoda utwardzania - chodzenie boso. Chodzenie po płaskorzeźbie wytrenuje naczynia i zmniejsza pocenie się. A procedura pomoże pozbyć się odcisków.
  6. Częste kąpiele parowe nie są tego warte, ale okazjonalnie leczenie ciała wysokimi temperaturami jest bardzo przydatne.
  7. Ferie zimowe są nie tylko fascynujące, ale i użyteczne. Pomaga jednocześnie utwardzać ruch, energię słoneczną i powietrze niekonwencjonalne metody hartowania kąpiele, rozwija system mięśniowo-szkieletowy i pomaga normalizować oddychanie.
  8. Nie wspominając o drodze hartowanie w wodzie . Nie trzeba natychmiast wlewać wiadra. Na początek możesz spróbować rubdown. Już będzie przydatne!
  9. Hartowanie śniegiem jest ekstremalną procedurą, ale bardzo skuteczną. W szczególności, jeśli przeprowadzane po kąpieli.
  10. Zimowe pływanie lub, po prostu, pływanie zimą - hartowanie dla profesjonalistów. Na skutek bardzo niskich temperatur organizm musi być starannie przygotowany.