Zauważyłeś, że w twoim domu jest coraz więcej pająków. W tym samym czasie czyszczenie na mokro zawsze odbywa się na czas, nie gromadzisz kurzu przez tygodnie, a pająki wydłużają się. Oczywiście, pomyślicie, dlaczego w domu jest wiele pająków i jak się ich pozbyć.

Istnieje wiele legend i opowieści, że pająki w domu przynoszą szczęście, szczęście, bogactwo itp. Jednak wielu ludzi lekceważy lub nawet się ich boi, dopóki nie stracą przytomności ( arachnofobia ). Zabronione jest zabijanie pająków, ponieważ akcja ta może spowodować problemy w domu. I nawet nie przesądni ludzie na wszelki wypadek starają się tego nie robić. A jeśli w domu jest dużo stawonogów, potrzebujesz lekarstwa na pająki, które pomogą poradzić sobie z nimi bez mrugnięcia.

Jakie pająki mieszkają w domu?

W domu może mieszkać wiele różnych pająków, nie ma sensu, aby wymienić wszystkie ich odmiany i naukowe nazwy. Wystarczy, że pająki mieszkające w domach są absolutnie nieszkodliwe i nie stanowią zagrożenia. Przeciwnie, żywią się muchami, pluskwami, karaluchy a nawet dvuhvostokami. Jedną z odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób wyciągnąć pająki z domu, jest wyeliminowanie wszystkich innych owadów. Wtedy pająki nie będą miały nic do jedzenia i odejdą.

Jeśli w domu jest dużo pająków, będziesz musiał podjąć dodatkowe kroki. Oprócz kredy i aerozoli przeznaczonych do zabijania innych owadów (much, pluskw itp.), Należy zakupić specjalne środki, których działanie skierowane jest bezpośrednio na pająki w domu. Zbierając całą sieć, trzeba ją spalić, ponieważ może pozostać jajami pająka.

W piwnicy konieczne jest wybielenie ścian, aw mieszkaniu wykonanie napraw kosmetycznych. Zapach wapna i farby przez długi czas sprowadzi pająki z domu. Małe i duże pająki w domu nie wrócą do Ciebie, jeśli przeprowadzisz terminową naprawę i czyszczenie. Aby uzyskać większą niezawodność, należy zastosować środek pajęczyny w domu zawierającym chloropiryfos lub kwas borowy.

jakie pająki żyją w domu

Pająki przychodzą do domu w następujący sposób:

  • okapy w toalecie / łazience, kuchnia;
  • szczeliny w ramach okiennych;
  • otwarte okna;
  • na twoich ubraniach z ulicy (możesz przynieść, zarówno "właściciel domu", jak i jego jaja).

Okresowo przetwarzaj możliwe miejsca na pojawianie się pająków w domu za pomocą specjalnych środków, nie otwieraj okien ani nie używaj moskitier. I nie zapominajcie, że pająki w domu nie tolerują wapna i zapachu farby.