Mięso z kurczaka jest jednym z najbardziej znanych i często używanych rodzajów mięsa od czasów starożytnych, przynajmniej dla większości populacji świata. Wiele smacznych i zdrowych potraw można przygotować z mięsa kurcząt. Wszystko, co wiesz, zmęczenie?

Spróbujmy zrobić suflet z kurczaka - to danie można uznać za dietetyczne i jednocześnie - smaczne.

Powiemy Ci, jak zrobić suflet z kurczaka. Generalnie, czym jest souffle? Soufflé to potrawa uformowana we francuskich tradycjach kulinarnych, w pewien sposób przypominająca zapiekanki, terriny, puddingi i złożone omlety. Suflet wytwarza się z dwuskładnikowej mieszaniny o konsystencji śmietany, która jest pieczona w piecu w postaci ogniotrwałej. Mieszanka w dowolnej postaci zawiera dobrze ubitą białko i aromatyzowany wypełniacz, który określa smak i rodzaj potrawy (słodki suflet podawany jest jako deser, mięso, grzyby, warzywa itp. - jako drugie lub oddzielne danie). Po wyjęciu formy z piekarnika suflet ustawia się na około 20-30 minut - to normalne.

Zwykle suflet mięsny (w tym kurczak) gotowane z sos beszamelowy ale opcje są możliwe, możesz użyć mieszanki mleka lub śmietany z resztą składników.

Przepis na suflet z kurczaka w piekarniku

Składniki:

  • filet z kurczaka (mięso z piersi i / lub ud) - około 600 g;
  • jaja kurze - 4-5 szt .;
  • naturalny krem ​​mleczny o średniej zawartości tłuszczu - około 30-50 ml;
  • mąka pszenna (można owsiane, kukurydza, gryka, jęczmień, ryż) - około 2-4 łyżki. łyżki;
  • Koniak, brandy owocowe lub gałka muszkatołowa, wermut, mocne sherry - 1-2 łyżki. łyżki;
  • suche przyprawy korzenne (starta gałka muszkatołowa, mielony czarny pieprz, czerwona mielona papryka);
  • czosnek - 2-3 ząbki;
  • świeże świeże zioła (pietruszka, kolendra, bazylia, itp.);
  • masło naturalne (lepiej stopione).

Gotowanie

Mięso jest mielone, mielone żółtka, śmietana, brandy, przyprawy, zmiażdżony czosnek i drobno posiekane warzywa. Aby uczynić suflet bardziej delikatnym, można zagnieść mięso mielone za pomocą miksera lub blendera zanurzeniowego. Mąka dostosowuje konsystencję, mieszanina powinna mieć gęstą nie płynną śmietanę.

Ubij białka jajek oddzielnie mikserem, aż do uzyskania stanu stabilnej piany, następnie dodaj do mieszanki mięsnej i szybko wymieszaj delikatnie, aż uzyskasz jednorodność.

Olejujemy formę (silikon i szkło są szczególnie wygodne, możliwe jest zastosowanie metalowych lub ceramicznych, porowatych kokotów) i wypełnienie przygotowaną mieszaniną. Pieczemy suflet w piekarniku przez około 35-50 minut w temperaturze 200 stopni C. W małych porcjach suflet upieczamy trochę szybciej - około 25-30 minut.

Podawane z dowolnym dodatkiem (ryż, ziemniaki, fasola, itp.), Dobrze jest również podawać sałatki warzywne. Lekkie lekkie wino stołowe można podawać z sufletem z kurczaka.

Podążając za tą samą receptą, możesz zrobić suflet z kurczaka i ryżu - podajemy w upieczonej mieszance (patrz wyżej) kruchy ugotowany ryż w ilości 1-2 filiżanek. W przypadku sufletu z ryżem (i innych podobnych opcji, na przykład z jęczmieniem lub kaszą gryczaną), naczynie boczne nie jest potrzebne.

Możesz ugotować suflet z gotowanego kurczaka (według tego samego przepisu i metody). Gotowane mięso należy rozdrobnić, suflet z kurczaka w diecie następnie dodaj pozostałe składniki (patrz wyżej). Oczywiście, w tym przykładzie wykonania suflet będzie piec szybciej niż w wersji z surowym mięsem, przez około 30-35 minut.

W przypadku ściśle dietetycznych i odżywczych produktów dla dzieci przygotowujemy suflet z kurczaka parowego w podwójnym kotle lub wolno gotującym się (zgodnie z instrukcjami dla konkretnego urządzenia). W nieelektrycznym urządzeniu do gotowania na parze przygotuj suflet dla pary przez 25-40 minut (w zależności od wielkości użytych form). Oczywiście w tej wersji nie liczymy czosnku, brandy i przypraw (dobrze, lub dodajmy sporo przypraw).