Niedawno w sieci pojawiła się smutna wiadomość o śmierci słynnego muzyka rockowego, mistrza reinkarnacji Anglika Davida Bowie. Zmarł 10 stycznia 2016 r. Po 18 miesiącach walki z poważną chorobą - rak wątroby . Niewielu ludzi wiedziało o okropnej chorobie piosenkarza. David Bowie do ostatniego dnia stał spokojnie, nie chcąc odwoływać się do sympatii otaczających go ludzi. Udział Davida Bowie w musicalu "Lazarus", a także praca nad ostatnim albumem solowym trwały nieprzerwanie. Na dwa dni przed śmiercią w swoje 69 urodziny muzyk wydał ostatni album studyjny o nazwie Blackstar. Żyjąc prawdziwie jasnym i bogatym życiem, David Bowie pozostawił pamięć wyjątkowego muzyka i wspaniałego człowieka rodzinnego.

Krótka biografia Davida Bowie

David Bowie urodził się 8 stycznia 1947 r. W Londynie w zwykłej rodzinie ludzi pracy. Jego matka, Margaret Mary Peggy, była sprzedawcą biletów w kinie, a ojciec Hayward Stanton John Jones pracował w jednej z brytyjskich fundacji charytatywnych. Już w szkole David zyskał reputację utalentowanego, ale bardzo nieposłusznego chłopca. W wieku dziewięciu lat zaczął chodzić na lekcje śpiewu i choreografii. Nauczyciele od razu zauważyli Bowie, nazywając go sposobem wykonywania niesamowitych i "jaskrawo artystycznych". Według Bowie siła muzyki wywarła na nim ogromne wrażenie i niemal natychmiast schwytała go całkowicie. Jako dziecko wokalista opanował instrumenty muzyczne pianoforte, gitary i saksofonu, a później stał się multiinstrumentalistą. Po nieudanym egzaminie David Bowie udał się do Technikum Bromley, gdzie studiował muzykę, sztukę i wzornictwo. Już w wieku 15 lat zorganizował swój pierwszy rockowy zespół The Kon-rads. Rok później opuścił szkołę, mówiąc swoim rodzicom, że jest zdeterminowany, by zostać gwiazdą muzyki pop. Wkrótce wyjechał wraz z grupą Kon-rads, przenosząc się do zespołu The King Bees. Od tego czasu, szukając okazji do spełnienia własnych ambicji, David Bowie zmienił wiele grup, aż w 1967 roku rozpoczął solową karierę z albumem o nazwie David Bowie. Pierwsze sukcesy na drodze do chwały Davida Bowie dokonane w 1969 roku, po wykonaniu piosenki Space Oddity. Od tego momentu rozpoczęła się epicka podróż wielkiego muzyka, mistrza przemian i niepowtarzalnego artysty rockowego Davida Bowiego na światową sławę i powszechne uznanie.

Rodzina i dzieci Davida Bowie

Muzyka była oczywiście ważną częścią życia Davida Bowie, ale była na jej miejscu zarówno dla rodziny, jak i dla dzieci. David Bowie był dwukrotnie żonaty i miał dwoje dzieci. W pierwszym małżeństwie z modelką Angela Barnett miał syna Duncana Zoe Heywooda Jonesa. Pobycie po raz drugi Supermodelki Iman Abdulmajid , David Bowie został ojcem uroczego dziecka. Dziewczyna nazywała się Alexandria Zahra Jones.

Duncan Zoe Heywood Jones jest synem Davida Bowie

Syn gwiazdy rocka Duncan Jones urodził się 30 maja 1971 r. W Londynie. Jest również szeroko znany jako Zoe Jones i Joey Bowie. Narodziny syna zainspirowały Davida Bowie do napisania utworu Kooks, który został dołączony do jego albumu Hunky Dory. Dzieciństwo Duncan odbyło się w różnych miastach: Londynie, Berlinie i Vevey w Szwajcarii, gdzie uczęszczał na lekcje w szkole podstawowej. Później, po rozwodzie jego rodziców w 1980 roku, David Bowie sformalizował opiekę nad swoim synem. Spotkania Duncana z matką odbyły się podczas wakacji szkolnych. W wieku 14 lat wstąpił do prestiżowej szkoły z internatem Gordonstoun w Szkocji. Jako dziecko Duncan marzył o zostaniu wojownikiem, dostrzegając wielką naturalną siłę. Jednak później jego wybór padł na zawód filmowca. Ukończył London Film School iz wielkim sukcesem zaprezentował swój pierwszy film fabularny "The Moon 2112". Obraz otrzymał dwie nagrody w dziedzinie niezależnego kina brytyjskiego, a także nominację do dwóch nagród BAFTA, z których jedną udało się wygrać. Ponadto film otrzymał wiele nominacji i nagród na różnych festiwalach filmowych.

Czytaj także
  • Och, młodość: 30 rzadkich klatek gwiazd w młodości
  • Dom aukcyjny Sotheby's wystawił na licytację kolekcję Davida Bowie
  • Michael Jackson znalazł się na szczycie listy najlepiej zarabiających zmarłych gwiazd

W listopadzie 2012 roku żona Duncana Jonesa została fotografem Rodinem Ronquillo. Niedawno zdiagnozowano raka piersi, Rodin pomyślnie przeszedł odpowiednią operację. Do tej pory, para jest poważnie zaangażowana w wykrywanie raka piersi we wczesnych stadiach tej strasznej choroby.

Дэвид Боу в молодые годы Дэвид Боуи с первой женой Анжелой Баретт и их сыном Дунканом Джонсом Дэвид Боуи со второй женой Иман Абдулмаджид
Дэвид Боуи - мастер перевоплощенийДэвид Боуи и его сын Дункан ДжонсДэвид Боуи, Анжелла Барнетт и их сын Дункан Джонс на пресс-конференции
Дэвид Боуи с сыном Дунканом ДжонсомДункан ДжонсДункан Джонс и его жена Родин Ронквилло