rozmaz na stopień dekodowania czystości Jednym z rodzajów diagnostyki laboratoryjnej układu rozrodczego jest wymaz ze względu na stopień czystości, mikroflorę pochwy. Podana analiza pozwala na wykrycie obecności patogennych mikroorganizmów, ich koncentracji, w czasie niezbędnym do wyznaczenia koniecznego leczenia. Analiza wskazuje stopień, który zależy od stosunku zdrowej mikroflory do patologicznych mikroorganizmów. Rozważ szczegółowo badanie, szczegółowo opisz dekodowanie rozmazu na temat stopnia czystości u kobiet.

Jak jest brany materiał?

Sterylny bawełniany wacik podczas badania profilaktycznego lekarz pobiera wymazy z szyjki macicy, pochwy i cewki moczowej. W związku z tym lekarze mogą przeprowadzić kompleksową ocenę stanu układu moczowo-płciowego kobiet.

W jaki sposób przeprowadzana jest analiza rozmazu na temat czystości pochwy?

Warto zauważyć, że taki lekarz powinien być zatrudniony wyłącznie. Tylko on jest w stanie przeprowadzić kompleksową ocenę wyniku.

Ogólnie przyjmuje się przypisanie 4 stopni:

  • pierwszy - odnotowano u zdrowych kobiet. Rozmaz zawiera ponad 95% pałeczek kwasu mlekowego, leukocyty są pojedyncze lub całkowicie nieobecne, może występować niewielka liczba komórek nabłonkowych, pożywka jest kwaśna;
  • drugi - charakteryzuje się pojawieniem się rozmazu w niewielkiej liczbie warunkowo patogennych mikroorganizmów, liczba leukocytów wzrasta, pożywka jest kwaśna. Można uznać za wariant normy;
  • trzeci stopień - silny wzrost patogennej mikroflory, liczba pałeczek kwasu mlekowego maleje, pożywka przesuwa się w stronę zasadową;
  • czwarty - wiele komórek nabłonkowych, leukocyty, patogenne mikroorganizmy. Określenie rodzaju patogenu umożliwia przypisanie niezbędnego przebiegu terapii.

Warto zauważyć, że w czasie ciąży liczba pałeczek kwasu mlekowego zmniejsza się, co pociąga za sobą zmniejszenie naturalnej ochrony układu rozrodczego i obfituje w rozwój zakażeń seksualnych. Dlatego analiza stopnia czystości jest integralną procedurą diagnostyczną w tym okresie.

Oprócz pałeczek kwasu mlekowego w rozmazie dopuszcza się pojedynczą obecność takich warunkowo patogennych mikroorganizmów, takich jak grzyby candidy, gardnerella. Wraz ze spadkiem w obronie organizmu, co nie jest rzadkie ze stresem, stresem emocjonalnym, ciążą, następuje ich aktywny wzrost. W rezultacie dysbioza, drozd, gardnerellez.

Tak więc, aby przeprowadzić transkrypt rozmazu ginekologicznego o stopniu czystości, wystarczy skorzystać z tabeli, gdzie główne wskaźniki diagnostyczne i ich wartości są reprezentowane wizualnie.

rozmaz na stopień odszyfrowania czystości1