Gdy tylko pierwsze płatki śniegu zaczynają wirować za oknem, od razu przychodzą na myśl ośnieżone góry, a wszystkie wiadomości reklamowe od biur podróży pełne są zaproszeń na ośrodki narciarskie. Jeśli planujesz wakacje na zimę 2015 roku, zwróć uwagę na ośrodki wypoczynkowe. Czarnogóra . Oczywiście, nie są one znane na całym świecie z długiej historii stoków narciarskich, ale nawet w tak krótkim czasie (a kraj zaczął aktywnie rozwijać swoje własne kurorty po upadku Jugosławii), Czarnogórze udało się stworzyć ośrodki narciarskie, całkiem wygodne i pod każdym względem nowoczesne.

Ośrodek narciarski Kolasin

Samo Kolasin jest stosunkowo małym miastem w środkowej części kraju. Niedaleko od miasta znajdują się dwa ośrodki narciarskie Belasica i Trebalevo. Sezon narciarski w ośrodku narciarskim Kolasin rozpoczyna się mniej więcej od końca listopada, a kończy się dopiero w kwietniu. W górnej części znajdują się strefy dla zaawansowanych narciarzy, poniżej stoków dla początkujących.

Najczęściej turyści preferują hotele w samym mieście i docierają do zjazdów samochodem lub autobusem. Nie mniej popularne są opcje wynajmu mieszkania lub domu. Jeśli chodzi o wypoczynek po nartach, dla turystów dostępne są małe spa, nocne kluby i siłownie. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą wybrać się na pieszą wycieczkę w ramach wycieczki do rezerwatu krajowego lub do klasztoru Moraca.

Ośrodek narciarski Zabljak

To miasto jest również jednym z najwyższych na całym Bałkanach. Trzy centra narciarskie znajdują się bardzo blisko siebie. Mistrzostwa odbywają się w Savin Kook, gdzie znajdziesz zarówno trudne i proste utwory dla początkujących.

Na rodzinne wakacje w górach Czarnogóry z dziećmi należy zwrócić uwagę na centrum Jaworzyny. Pochyłe zejścia, wyciąg specjalnie dla dzieci, doświadczeni instruktorzy - to wszystko jest potrzebne dla początkujących. Nawet w nocy zejście jest oświetlone i nadaje się do jazdy na nartach. Mocne "średnie", bardziej odpowiednie zejście z Małych Shututów.

Jeśli chodzi o mieszkania, istnieją również opcje w samym mieście i w pobliżu na zboczach górskich. Prawie na każdym rogu będzie można wynająć dom: pokój lub pełnowartościowe mieszkanie. Jeśli jesteś zmęczony jazdą na nartach, możesz cieszyć się aktywnym wypoczynkiem w Czarnogórze: rozrywka na skuterach śnieżnych, spacery po prawdziwych jeepach, jest też klub nocny.

Ale bardzo popularne są wycieczki do ośrodków narciarskich Czarnogóry i lokalnych atrakcji. Jest to przede wszystkim park narodowy Durmitor, znany z jezior i kanionów.

Jeśli nie masz czasu, aby zdecydować się na wakacje w 2015 r., Należy zapytać przedstawiciela biura podróży o Czarnogórze i jej wspaniałych kurortach.

Święta Czarnogóry 2015 1Rekreacja Czarnogóra 2015 2Rekreacja Czarnogóra 2015 3
Rekreacja Czarnogóra 2015 4Czarnogóra wakacje 2015 5Rekreacja Czarnogóra 2015 6
Rekreacja Czarnogóra 2015 7Rekreacja Czarnogóra 2015 8Rekreacja Czarnogóra 2015 9