Każda kobieta marzy o zdrowej i pełnoprawnej rodzinie. Jednak coraz częściej pary doświadczają problemu niepłodności. Dla wielu kobiet wysłuchanie takiej diagnozy u lekarza jest równoznaczne z dożywotnim wyrokiem. W wielu przypadkach taka diagnoza nie jest ostateczna. Kiedy powinniśmy porozmawiać o niepłodności i jakie są oznaki prawdziwej bezpłodności?

Objawy niepłodności u kobiet

Znaki hormonalne

Hormonalne objawy obejmują wszystkie choroby narządów rozrodczych, które powstały w wyniku zaburzeń hormonalnych. Być może policystyczny jajnik , brak miesiączki lub nieregularny cykl, w wyniku którego dojrzewanie jaja nie występuje i nie występuje owulacja. Powodem może być również obniżony poziom hormonów w organizmie i szereg podobnych chorób.

Znaki rur

Słaba drożność jajowodów, a nawet ich brak, prowadzi do tego, że zapłodnione jajo nie jest w stanie przedostać się do jamy macicy.

Znaki macicy

Objawy niepłodności macicy występują, gdy zapłodniona komórka jajowa nie może przyczepić się do ściany macicy z powodu blizn lub cech anatomicznych, a także po aborcji.

Objawy psychogenne

Obsesyjne pragnienie zajścia w ciążę u kobiety wiąże się z procesem odwrotnym w jej ciele, a pożądana ciąża nie występuje. Około 25% wszystkich niepłodnych par ma całkowicie zdrowe organy rozrodcze i procesy zachodzące w ich ciałach, a jednocześnie nie mogą zajść w ciążę.

Znaki bez diagnozy - kiedy powinieneś się martwić?

Często kobieta nie ma jednej, ale kilka przyczyn niepłodności, które można całkowicie wyeliminować przy odpowiednim leczeniu. Głównymi objawami niepłodności u dziewcząt jest brak miesiączki. Pierwsze oznaki niepłodności u kobiet można podejrzewać, jeśli kobieta ma regularne życie seksualne przez 12 miesięcy, a ciąża nie występuje.

Podejrzenie niepłodności - co robić?

Następnie kobieta powinna skontaktować się z przychodnią przedporodową, aby zdać wszystkie niezbędne testy i ustalić przyczynę.

Testy na niepłodność u kobiet:

  • testy na hormony;
  • testy na niepłodność u kobiet
  • USG wszystkich narządów miednicy małej;
  • testy infekcji;
  • badanie drożności jajowodów (prześwietlenie jajowodów, technika ultrasonograficzna, laparoskopia);
  • histeroskopia z niepłodnością pozwala zbadać całą jamę macicy.

Rozpoznanie niepłodności u kobiet umożliwia ustalenie przyczyny niepłodności i przepisanie odpowiedniego leczenia.

Bezwzględna lub całkowita bezpłodność jest zjawiskiem bardzo rzadkim, dlatego prawie każda para ma nadzieję na poczęcie i noszenie dziecka w naturalny sposób lub przez zapłodnienie in vitro.