długi protokół eco w ciągu dnia Dla wielu par procedura zapłodnienia in vitro jest jedyną możliwością poczęcia i narodzin dziecka. Zgodnie z tym, dość skomplikowaną manipulacją, zwyczajowo rozumie się zapłodnienie komórki płciowej kobiety pobranej z nasienia męża lub dawcy w warunkach laboratorium medycznego. Przyjrzyjmy się bliżej tej procedurze, mianowicie długiemu protokołowi IVF, spiszemy jego schemat przez kilka dni.

W jaki sposób IVF przeprowadza się na długim protokole?

Z nazwy nie trudno zgadnąć, że procedura w ten sposób wymaga więcej czasu. Zwykle długi protokół zaczyna się na tydzień przed początkiem menstruacji. Przed przejściem do fazy stymulacji, która w rzeczywistości jest początkiem samego procesu, przepisywana jest kobieta, tzw. Faza regulacyjna. Trwa około 12-17 dni. W tym samym czasie tłumić syntezę hormonów przysadki mózgowej. W tym celu kobietom przepisuje się leki blokujące funkcjonowanie jajników (na przykład Decapeptil).

Jeśli weźmiemy pod uwagę długi protokół ECO w ujęciu szczegółowym, przez kilka dni, zwykle ten proces wygląda następująco:

  1. Blokowanie syntezy gruczołów przez hormony za pomocą antagonistów - wydać na 20-25 dni cyklu.
  2. Stymulacja procesu owulacji - w 3-5 dniu cyklu miesiączkowego.
  3. Nakłuwanie hCG - przez 36 godzin przed procesem pobierania próbek mieszków włosowych.
  4. Ogrodzenie nasienia od współmałżonka (partnera, dawcy) - w dniach 15-22.
  5. Inseminacja dojrzałego jaja - po 3-5 dniach od momentu pobrania.
  6. Zarodek embrionalny w jamie macicy - o 3 lub 5 dni od czasu zapłodnienia komórki płciowej kobiet.
  7. długi protokół eco w ciągu dnia

W ciągu najbliższych 2 tygodni od momentu sadzenia kobieta otrzymywała leki hormonalne, które mają na celu promowanie prawidłowej implantacji i wspomaganie ciąży. Pod koniec procedury pobiera się krew dla HCG, a tym samym określa się powodzenie procedury.

Jak długo trwa długi protokół i jaka jest jego przewaga?

Odpowiadając na pytanie kobiet, ile dni trwa długi protokół IVF, lekarze nie określają konkretnego terminu. Wszystko zależy od tego, jak kobiece ciało reaguje na terapię hormonalną. Średnio cały proces trwa około 3-4 tygodni. Jest to czas potrzebny na uzyskanie dobrego jajka i sztuczne zapłodnienie.

W odniesieniu do korzyści, długi protokół IVF pozwala uzyskać komórkę jajową, która jest całkowicie odpowiednia do normy i odpowiednia do zapłodnienia. Trzeba też powiedzieć, że procedura ta pozwala lekarzom lepiej kontrolować proces wzrostu endometrium, co jest ważne dla pomyślnej implantacji.