Wiele osób używa tego suplementu, aby schudnąć. Aby jednak nie zaszkodzić zdrowiu, zastanówmy się, jak to zrobić Włókno syberyjskie na utratę wagi i czy istnieją przeciwwskazania do tego produktu, zdaniem ekspertów.

Jak wziąć włókno siberianowe do odchudzania?

Jest kilka zasad, których nie należy naruszać. Po pierwsze, taki dodatek można spożyć tylko pół godziny przed posiłkiem. Nie można odmówić jedzenia i zastąpić go włóknem, może to powodować problemy w ciele, które mogą prowadzić do utraty włosów i innych problemów.

Po drugie, ta mieszanina powinna być wypełniona wodą, kefir lub inne sfermentowane produkty mleczne, oto jak zabrać włókno syberyjskie. Eksperci twierdzą, że nie można go jeść w suchej formie, nie tylko dlatego, że jest "bardzo niewygodny", ale także dlatego, że ciecz powoduje pęcznienie włókien mieszaniny i taki właśnie powinien być efekt. Objętość płynu można łatwo obliczyć na 1 łyżeczkę. do mieszaniny należy dodać co najmniej 100 ml wody i sfermentowanego produktu mlecznego. W przypadku obrzęku pozostawić kompozycję do zaparzenia przez co najmniej 15 minut.

I wreszcie, "norma" korzystania z tego produktu nie powinna przekraczać 3-4 łyżeczki dziennie. Większa liczba niekorzystnie wpływa na pracę organizmu, na przykład prowokuje biegunkę.

Ile czasu zajmuje włókno syberyjskie?

Eksperci twierdzą, że ten produkt można bezpiecznie stosować przez 1-2 miesiące, ale tylko wtedy, gdy nie ma przeciwwskazań do stosowania tej mieszaniny. Jeśli dana osoba cierpi na biegunkę, niewydolność nerek lub ma do czynienia z takim problemem, jak dysbakterioza lub zwiększone tworzenie się gazów, niemożliwe jest użycie błonnika.