Zjednoczone Emiraty Arabskie to strefa wolnego handlu. Oznacza to, że cło przywozowe jest bardzo niskie (4%), a ceny importowanych towarów mogą być nawet niższe niż w kraju produkującym. Dlatego jeśli przyjeżdżasz do Emiratów, zakupy tutaj powinny z pewnością być jednym z punktów Twojego programu wakacyjnego.

Co kupić w ZEA?

Główną formułą zakupów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich są głośne marki, pomnożone przez ogromny wybór plus dobre rabaty.

Co możesz kupić w Emiratach? Po pierwsze, to złoto. Biżuteria jest stosunkowo niedroga, a to pomimo faktu, że próbka do biżuterii jest najwyższa. Po drugie, to markowych ubrań, butów i akcesoriów. Centra handlowe i sklepy w Emiratach oferują fantastyczny wybór różnych marek z całego świata po obniżonych cenach. W szczególności wskazane jest kupowanie odzieży wierzchniej - płaszczy, kożuchów i skórzane kurtki . Są tylko wysokiej jakości, naturalne, a ceny są dość rozsądne.

Zakupy w Abu Dhabi

Tutaj znajdziesz tylko ogromną różnorodność powierzchni handlowej: od ultra-nowoczesnych centrów handlowych, w których znajdziesz wiele butików luksusowych domów mody, po rynki, jak tradycyjne miejsca w Zjednoczonych Emiratach Arabskich na zakupy.

Największe centra handlowe w Abu Dhabi:

  1. Centrum handlowe Abu Dhabi. Istnieje ponad 200 sklepów. Tutaj znajdziesz takie słynne butiki, jak Galeria Paryża, Areej i Faces. Przede wszystkim zwracaj uwagę na perfumy, kosmetyki, okulary przeciwsłoneczne, torby i biżuterię.
  2. Zakupy w Emiratach
  3. Marina Mall. Oprócz ogromnej różnorodności rozrywki (platforma widokowa 100 m, kręgielnia, lodowisko, restauracje, źródła światła i fontanny muzyczne) znajdują się setki butików wiodących światowych marek.
  4. World Trade Center. To jest rynek handlowy. Jest to nowoczesna, trójpoziomowa interpretacja tradycyjnego orientalnego bazaru, łącząca klasyczną arabską architekturę z nowoczesnym wzornictwem. Tutaj przede wszystkim zwracaj uwagę na arabskie perfumy i kosmetyki, biżuterię, odzież i akcesoria.