Futra i kożuchy zawsze były czymś w rodzaju wysokiego poziomu zamożności i statusu człowieka. Zgadzam się, że każdego dnia zdecydowanie lepiej jest nosić kurtka puchowa zimowa , ale aby przejść do ważniejszego wydarzenia, chcesz założyć kożuch i wyglądać jak królowa.

Czym są kożuchy z owczej skóry?

Każdego przedstawiciela płci pięknej pociąga zawsze futro w słońcu i miękki płaszcz z owczej skóry. Z pewnością zauważyłeś już, że istnieje wiele sposobów tworzenia i wykańczania skór, co powoduje, że w dotyku są zupełnie inne kożuchy.

  1. Kożuch z hiszpańskiego merynosa ma dość długie i gęste futro z drobnymi włóknami. W płaszczach z owczej wełny na pewno nie zamarzniesz, a dzięki odpowiedniej termoregulacji nigdy się nie spocisz. Ponadto, te włókna mają właściwości lecznicze i mają korzystny wpływ na stawy.
  2. Kowbojski płaszcz z jagnięcia. Ten rodzaj skóry nazywa się "Toskania". Podszycie młodych jagniąt jest dość gęste, a włosy długie i jedwabiste. Produkty z tego materiału są bardzo ciepłe, ale są również lekkie.
  3. Płaszcze z owczej skóry. Włosy w tym przypadku są dość długie i jedwabiste, ale raczej sztywne. Ze względu na brak podkładu te płaszcze są bardziej odpowiednie na okres poza sezonem. Pozbawieni skrupułów sprzedawcy próbują czasem sprzedać coś takiego pod przykrywką Toskanii. Zawsze dokładnie sprawdź obecność podszerstka i poczuj płaszcz.
  4. Kożuchy z lam zyskały dużą popularność w swoim czasie dzięki hippisowskiemu trendowi. Moda na takie produkty jest okresowo zwracana. Włosy są bardzo cienkie i ciepłe w tym samym czasie. Ponadto taki produkt jest doskonale przechowywany i praktycznie nie wymaga specjalnego traktowania.

Płaszcz z owczej skóry dla kobiet: być w trendach

Najbardziej odpowiednie będą kożuchy jagnięce w nowym sezonie. W tym roku projektanci oferują różnorodne modele na każdy gust. Skrócone modele będą najbardziej popularne. Dopuszcza się dekorację w postaci różnych zapięć lub pasów.

Krótki kożuch z owczej skóry może mieć zarówno prosty, jak i lekko dopasowany krój. Ale głównie kobiece kożuchy będą musiały być ubijane dodatkami, ponieważ nawet najbardziej wyrafinowany krój sam w sobie wygląda niegrzecznie.

Spośród wszystkich kolorów należy zwrócić uwagę na jasne odcienie beżu i piasku. Projektanci oferują eleganckie modele o długości połowy talii z paskiem wokół krawędzi. Popularny będzie również kożuch z owczej skóry do połowy uda z małym paskiem.

Skóra owcza kożucha 1Skóra owcza kożuchowa 2Skóra owcza 3
Skóra owcza z owczej skóry 4Owcza skóra owcza 5Skóra owcza kożuch 6
Skóra owcza kożuch 7Skóra owcza 8Owcza kożuszka 9