Prawdopodobnie każdy z nas przynajmniej raz w życiu stanął przed problemem pojawienia się tak zwanego jadeitu. Skóra i błona śluzowa w kącikach warg ulegają stanom zapalnym, pojawiają się mikropęknięcia, które następnie goją się, a następnie ponownie ulegają podrażnieniu, powodując wiele nieprzyjemnych wrażeń.

Taśmy (lub angulit) na ustach dziecka mogą pojawiać się z różnych powodów, od których zależeć będzie przebieg leczenia choroby. Spójrzmy, dlaczego są bułki.

Przyczyny jadeitu

Czynnikami sprawczymi tej choroby mogą być gronkowce, paciorkowce lub grzyby z rodzaju Candida. Te mikroorganizmy są zwykle obecne w każdym organizmie, tworząc normalną mikroflorę. Ale jeśli odporność dziecka z jakiegokolwiek powodu spada, liczba tych bakterii wzrasta, a flora staje się chorobotwórcza, co prowadzi do takich stanów zapalnych.

Jednym z powodów rozwoju zapalenia naczyń jest niedobór witaminy B2 dziecka (ryboflawina).

Jeśli twoje dziecko cierpi na choroby przewlekłe (próchnicę, zapalenie jamy ustnej, zapalenie migdałków, dysbakteriozę), w tym przypadku zagłuszanie jest bezpośrednią konsekwencją tych chorób i możliwe jest poradzenie sobie z nimi tylko poprzez wyeliminowanie prawdziwej przyczyny.

Inwazje robaków mogą również powodować pojawianie się dzieci.

Małe dzieci odkrywają świat, próbując wszystkiego "na ząb", a przebywanie brudnych rąk i przedmiotów w ustach często prowadzi do odpowiednich konsekwencji. Również dzieci mogą lizać usta w chłodzie; pęknięcia pojawiające się w tym procesie mogą ulec zakażeniu, zwłaszcza jeśli są porysowane i rozwija się zapalenie naczyń.

Aby więc ustalić prawdziwą przyczynę zaed zajętego dziecka, należy poddać się badaniom lekarskim i przystąpić do testów:

  • skrobanie laboratoryjne w celu wykrycia czynnika sprawczego;
  • pełna liczba krwinek;
  • analizy kału dla komórek jajowych i dysbakteriozy;
  • badanie układu hormonalnego (tarczycy).

Jak leczyć bułeczki dla dzieci?

Leczenie musi być koniecznie kompleksowe, ponieważ może istnieć kilka przyczyn pojawienia się siniaka. W zależności od wyników testu lekarz przepisze antybakteryjne maści i balsamy, jak leczyć bułeczki dla dzieci kompleks witaminowy, immunomodulatory. Nie kupuj maści bez recepty, ponieważ tylko lekarz będzie w stanie obiektywnie ocenić, który konkretny środek będzie skuteczny dla twojego dziecka.

Należy również dostosować dietę dziecka. Daj mu jedzenie bogate w witaminy (warzywa, owoce na sezon, świeże soki), zwiększ spożycie produktów mlecznych. Jeśli test wykaże obecność infekcji grzybiczej, ogranicz słodycze do minimum.

Upewnij się, że dziecko nie polizać ust, nie gryząc paznokci. Naucz go przestrzegania podstawowych zasad higieny: myj ręce przed jedzeniem, płucz usta po jedzeniu, zawsze używaj tylko ręcznika, nie pij z kubków innych osób itp. Jest to szczególnie ważne, gdy dziecko uczęszcza do przedszkola lub szkoły.