Jest bardzo trudne dla dziecka w naszym świecie, które ma upośledzenie umysłowe. Takie dzieci często stają się biczującymi chłopcami, przedmiotem kpin z koleżanek z klasy. Ale w rzeczywistości nie jest to zdanie, możliwe jest tutaj leczenie. Z powodu okrucieństwa wielu dzieci, prawdziwego przynęta na dziecko z upośledzeniem umysłowym - w rezultacie rozwój dziecka spowalnia jeszcze bardziej, co może prowadzić do nieodwracalnych konsekwencji.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak manifestuje się upośledzenie umysłowe, objawy mogą wyglądać następująco:

  1. Pierwsze objawy mogą objawiać się reakcją somato-wegetatywną na różne zagrożenia - dzieje się to w wieku trzech lat. Okres ten charakteryzuje się takimi objawami, jak wzrost ogólnej i wegetatywnej pobudliwości z zaburzeniami snu i utratą jednego z nich utrata apetytu . Również w tym okresie możliwe są zaburzenia żołądkowo-jelitowe, a temperatura może wzrosnąć. Wymioty i wzdęcia, pocenie się i inne objawy można dodać do tej listy.
  2. W wieku od czterech lat do dziesięciu możliwe są objawy, takie jak zaburzenia hiperdynamiczne różnego pochodzenia - są to: drażliwość psychotropowa, tiki, a także jąkanie. Ten poziom odpowiedzi patologicznej wynika z faktu, że różnicowanie korowych części analizatora silnika jest najbardziej intensywne.
  3. Dzieci, które doświadczają upośledzenia umysłowego często różnią się od swoich rówieśników niskim wzrostem i ciężarem. Dzięki cechom fizycznym wydają się młodsi.

Przyczyny upośledzenia umysłowego

  1. Mogą to być naruszenia konstytucyjnego rozwoju dziecka, wobec którego pozostaje on w tyle za swoimi rówieśnikami na poziomie fizycznym i psychicznym. To tak zwany infantylizm harmoniczny.
  2. Dzieci osłabione fizycznie mają także predyspozycje do spowolnienia tempa rozwoju umysłowego. Jest to spowodowane różnymi chorobami somatycznymi.
  3. Uszkodzenia centralnego układu nerwowego są także przyczyną upośledzenia umysłowego. U dzieci z minimalną dysfunkcją mózgu ich zdolność do pracy ulega znacznemu zmniejszeniu, pogarsza się pamięć i uwaga. Ponadto istnieją różne problemy z przyswajaniem umiejętności czytania i pisania. Te dzieci nie czują się dobrze i rozmawiają, rozwijają zarówno zaburzenia emocjonalne, jak i osobowościowe.
  4. Najtrudniejszą przyczyną jest mózgowo-organiczna forma upośledzenia umysłowego. Jest to związane z bolesnym uszkodzeniem mózgu. Jego objawy są stabilne i wyraźne.

Upośledzenie umysłowe może być spowodowane przez różne choroby zapalne ośrodkowego układu nerwowego podczas pierwszych lat życia, a także podczas urazów mózgu. Trzeba także wiedzieć, że upośledzenie umysłowe u młodzieży jest również możliwe.

W każdym razie nie poddawaj się. To nie jest zdanie. Trzeba walczyć na wszystkie możliwe sposoby, aby zapewnić normalne życie swojemu dziecku.

W przeważającej mierze czynniki, które mają decydujący wpływ na fakt, że upośledzenie umysłowe przejawia się, są ze sobą połączone, a nawet przy dokładnym badaniu nie zawsze można ustalić, które z nich odgrywa wiodącą rolę w wystąpieniu takiego opóźnienia.

Opóźnione objawy rozwoju umysłowego

Jeśli nagle u osoby dorosłej występują pewne objawy, które zostały opisane powyżej, należy zachować ostrożność. Nie zawsze tylko w dzieciństwie i wieku dojrzewania taka choroba jest możliwa. Upośledzenie umysłowe u dorosłych jest całkiem realne.

Aby zrozumieć to lub owo naruszenie, jego charakter jest możliwy tylko wtedy, gdy przeszedłeś kompleksowe badanie przez psychoterapeutę, a także defektologa i psychologa, logopedę.

Jeśli jednak Twoje dziecko ma upośledzenie umysłowe, lekarz przepisze Ci leczenie. Samoleczenie jest tu niedopuszczalne.