Pierwszy miesiąc życia to trudny okres dla dzieci, ponieważ muszą dostosować się do nowych warunków życia. Jednym z najtrudniejszych zadań dla małego organizmu jest trawienie pokarmu. Espumizan dla noworodków może złagodzić cierpienie z powodu gromadzenia się gazów w jelitach, związanych z niedoskonałością układu pokarmowego.

Espumizan - kompozycja

Preparat Espumizan, wyprodukowany przez niemiecką firmę Berlin-Chemie AG w różnych postaciach, dla dzieci do roku, jest dopuszczalny do stosowania wyłącznie w postaci kropli doustnych (Espumizan Baby). Krople to lepki roztwór emulsyjny o barwie białej i mlecznej, w którym głównym składnikiem jest symetykon. Dodatkowymi składnikami preparatu Espumizan (kompozycja dla noworodków) są: woda, stearynian makrogolu, monostearynian gliceryny, karbomer, acesulfam potasowy, ciekły sorbitol, kwas sorbowy, cytrynian sodu, chlorek sodu, wodorotlenek sodu, aromat bananowy.

Simethicone jest wiatropędnikiem, związkiem dwutlenku krzemu i dimetylosiloksanu. Substancja ta, po spożyciu do przewodu pokarmowego, pomaga zmniejszyć napięcie powierzchniowe znajdujących się w nim pęcherzyków gazu, które zostają w ten sposób zniszczone. Ponadto uwolniony gaz jest absorbowany przez ściany jelita lub jest naturalnie usuwany z przewodu pokarmowego. Zmniejsza to nacisk na gładkie mięśnie ściany jelita, co powoduje dyskomfort i bolesne odczucia.

эспумизан показания к применению

Espumizan - wskazania do stosowania

Dziecku Espumizan dla noworodków zaleca się zwiększoną produkcję gazu w jelicie. To zjawisko, które powoduje kolkę, obserwuje się u wielu niemowląt do około trzech miesięcy życia. Wyjaśnienie może być przejściem noworodka na nowy sposób odżywiania i kolonizacji jego jelit, które w łonie matki stanowiła sterylna mikroflora. Ponadto w niewielkim organizmie wszystkie enzymy niezbędne do prawidłowego trawienia pokarmu nie zostały jeszcze wyprodukowane. Gromadzenie się gazów w przewodzie pokarmowym jest czasem związane z połykaniem powietrza podczas karmienia.

Espumizan, z którym związane są wskazania do stosowania u niemowląt kolka , należy podać w przypadku takich objawów zespołu:

 • długi, przeszywający krzyk i płacz dziecka nagle zaczął się bez wyraźnej przyczyny;
 • Chłopak przyciska nogami kolana do brzucha, wymachując rękami, łukami;
 • Twarz okruchów staje się czerwona, brzuch staje się napięty, wygląda na spuchnięty;
 • Po przyłożeniu dłoni do brzucha wyczuwa się bulgotanie;
 • przywiązanie do klatki piersiowej, choroba lokomocyjna nie koi dziecka;
 • ulga pojawia się, gdy gaz ucieka lub wnętrzności są opróżniane.

W takich przypadkach przepisywany jest Espumizan dla noworodków:

 • przygotowanie do badania USG lub prześwietlenia narządów trawiennych;
 • zatrucie środkami zawierającymi środki spieniające;
 • stan po operacji.

Espumizan - przeciwwskazania

Ma Espumizan Baby i ograniczenia w użyciu:

Espumizan - działania niepożądane u noworodków

Jak zapewnia producent w instrukcjach dotyczących leku, Espumizan nie wykazuje działań niepożądanych, z wyjątkiem indywidualnych reakcji alergicznych na składniki emulsji w postaci wysypki, swędzenia. Rzeczywiście, badania potwierdzają bezpieczeństwo leku, ponieważ simetikon działa tylko w świetle jelita, nie gromadząc się i nie wchłaniając do krwioobiegu i nie wpływając na wydzielanie żołądkowe. Lek po przejściu przez przewód pokarmowy w postaci niezmienionej jest naturalnie wydalany z organizmu.

эспумизан применение

Espumizan - aplikacja

Rodzice, którzy spotkali się z kolką w dziecku i chcą mu pomóc, powinni skonsultować się z pediatrą i porozmawiać o tym, czy i jak podawać Espomizan. Lek jest sprzedawany w sieci aptek bez recepty, ale stosowanie Espomizana dla noworodków należy uzgodnić z lekarzem, który może potwierdzić obecność wskazań do przyjęcia i wykluczyć patologię, w której lek jest zabroniony.

Espumizan - dawkowanie dla noworodków

Ważne jest, aby wiedzieć, ile Espromizana jest podawana noworodkowi i ściśle przestrzegać dawek. Instrukcje wskazują, że gdy kolka u dzieci przez okres do roku, lek jest przepisywany w pojedynczej dawce 5-10 kropelek. Krople Espumizan dla noworodków są wygodne w dawkowaniu, ponieważ butelka jest wyposażona w zakraplacz. Przed użyciem lek należy dobrze wstrząsnąć, odwrócić butelkę do góry dnem i trzymając ją ściśle w pionie, zmierzyć wymaganą ilość roztworu. Zatruwając się detergentami lek podaje się w pojedynczej dawce 1-4 ml, w zależności od masy ciała dziecka.

Jak podać Espumizan noworodkowi?

Dziecko Espumizan słodkie, ma przyjemny smak banana, więc łatwo jest połknąć nawet najmniejszych pacjentów. Jeśli dziecko spożywa sztuczną mieszankę, lek można dodać bezpośrednio do butelki. Inną opcją jest podanie kropelek z łyżki lub strzykawki bez igły, najpierw rozcieńczenie ich w niewielkiej ilości mieszaniny. Mamo, karmiąc piersią, zaleca się odciągać mleko i rozcieńczając w nim pojedynczą dawkę leku, podawać dziecku łyżkę, strzykawkę, pipetę, butelkę.

Jak często mogę dać dziecku Espumizan?

Wielu interesuje się, jak często Espomizan można podawać dzieciom. W zależności od stanu zdrowia dziecka lek podaje się 3-5 razy na dobę. Często jest on przyjmowany bezpośrednio przed karmieniem, podczas posiłków lub bezpośrednio po nim. Jeśli dziecko cierpi na regularną kolkę nocną, eksperci zalecają oddanie go Espomizanowi przed snem, aby noc przeminęła spokojnie. Lek może być stosowany codziennie tak długo, jak długo utrzymują się objawy kolki.

Efekt leku zaczyna się 10-15 minut po wejściu simetikonu do organizmu. Dlatego po tym czasie dziecko staje się lżejsze, uspokaja się, jeśli przyczyną jego niepokoju była nadmierna akumulacja gazów jelitowych. W przypadkach, gdy po tym okresie nie ma ulgi, należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ płaczące dziecko może wiązać się z poważniejszymi patologiami.

детский эспумизан

Espumizan - analogi

Istnieje wiele preparatów opartych na symetykonie, które w razie potrzeby można zastąpić Espumizanem dla dzieci. W postaci płynnej, odpowiedniej dla niemowląt od urodzenia, produkują takie leki:

 • Bobotik ;
 • Simplex;
 • Diflatil;
 • Espuzin-Zdrowie.

Jednoznacznie jest powiedzieć, że jest lepiej - Espumizan lub którykolwiek z jego odpowiedników nie może, ponieważ ciało każdego dziecka jest indywidualne, a reakcja na te lub inne składniki może być inna. Warto pamiętać, że stosując jeden z analogów zamiast wskazanego Espoumisana (na przykład z powodu bardziej korzystnej ceny), konieczne jest dostosowanie dawkowania - może ono nieznacznie różnić się od innych leków.