Czy muszę szczepić dzieci? Płonącym problemem jest to, czy dzieci powinny być szczepione tak samo jak nigdy przedtem, a gorące debaty zwolenników i przeciwników szczepień nie ustępują na minutę. Ale to wszystko jest mowa, ale jeśli chodzi o dziecko, to nadszedł czas, aby poważnie to przemyśleć.

Czy dziecko zaszczepione, czy nie?

Każda rodzina rozwiązuje to samodzielnie i chociaż zgodnie z prawem rodzice mają prawo do odmowy szczepień, problemy pojawiają się w przedszkolu i szkole, ponieważ dyrektorzy tych instytucji są ściśle zarządzani z góry, że niemożliwe jest przyjęcie dziecka bez karty szczepień. a rodzice przechodzą do różnych sztuczek, aby uzyskać dowody na te szczepienia - przekupują pracowników służby zdrowia, którzy za opłatą składają niezbędny certyfikat.

Ale to są formalności, ale co z poważnymi chorobami, z których te szczepionki są ratowane? Nagle dziecko zachoruje, a wtedy to rodzice będą winni i nikt inny. Co eksperci doradzają, czy szczepić dzieci?

Jakie szczepienia mogą robić dzieci?

Okazuje się, że są coraz mniej niebezpieczne szczepionki. Na przykład DPT, który jest umieszczany kilka razy w pierwszym roku życia, ma składnik przeciwdziałający zamgleniu. Jest to reakcja alergiczna, z jej różnymi przejawami.

Szczepionki zawierające w swoim składzie żywe mikroorganizmy są o wiele bardziej niebezpieczne niż te, które ich nie zawierają. W związku z tym przed uzgodnieniem szczepionki należy przedyskutować wybór szczepionki z pediatrą rejonowym.

Konieczne jest zaszczepienie się błonica i poliomyelitis od czasu do czasu zaczęły pojawiać się błyski. Wynika to z dużej migracji, w tym z krajów w niekorzystnej sytuacji.

Dlaczego nie mogę szczepić dzieci?

Jeśli u dziecka wystąpiło jakiekolwiek zimne zakażenie, opóźnienie przed szczepieniem powinno wynosić co najmniej miesiąc. Jest tak również w przypadku choroby przewodu żołądkowo-jelitowego - powinna nastąpić remisja. A to potrwa co najmniej 30 dni.

Jeśli w rodzinie występują alergie, wówczas dziecko, w formie ukrytej lub jawnej, może również mieć taką tendencję. Dlatego lekarz powinien dokładnie zebrać wywiad przed udzieleniem pozwolenia na szczepienie. Czy należy szczepić dzieci?

Towarzyszące dokumenty dotyczące szczepionki powinny zostać sprawdzone w pokoju szczepień, ponieważ zły dzień, a nawet przechowywanie w niewłaściwej temperaturze ma ogromny wpływ na jego jakość.

A co mówi słynny doktor Komarowski o temacie "czy zaszczepić dziecko"? Jego opinia jest kategoryczna - muszą być wykonane bez przerwy, ponieważ możliwość zachorowania jest znacznie wyższa niż prawdopodobieństwo powikłań poszczepiennych.

Wielu rodziców podpisuje dokument odroczenia i zaczyna szczepić dziecko, gdy staje się trochę silniejszy - po 2-3 latach.