pełny zapis liczby kopii krwi u dzieci Ten typ badań laboratoryjnych, jako ogólny test krwi (UAC), zajmuje jedno z centralnych miejsc w diagnozie ogromnej liczby chorób. Wszakże każde naruszenie pociąga za sobą reakcję organizmu, w szczególności - zmianę składu i charakterystyki poszczególnych składników krwi.

Tego rodzaju badania prowadzone są niemal od momentu narodzin. Tak więc, w pierwszym roku życia dziecko będzie musiało minąć to, co najmniej 3 razy, a jeśli jakakolwiek choroba nagle wystąpi, to częściej.

Interpretacja wyników ogólnej analizy krwi u dzieci i porównanie z normą powinny być wykonywane wyłącznie przez lekarza. Rzeczywiście, sama zmiana niektórych wskaźników może być jedynie oznaką choroby. Dlatego, aby dokonać właściwego wniosku i zalecić niezbędne leczenie, należy wziąć pod uwagę wiele innych czynników (obecność chorób przewlekłych, zaburzenia w procesie tworzenia krwi itp.).

W jaki sposób normy ogólnej analizy zmieniają się z wiekiem i jakie są odchylenia?

Tak więc, podczas odczytywania ogólnego badania krwi u dzieci, lekarze polegają na formule leukocytów, która odpowiada wiekowi dziecka. Odzwierciedla stosunek wszystkich postaci leukocytów (neutrofili, limfocytów, monocytów, eozynofili, bazofili). Oprócz leukocytów, UAC wskazuje na zawartość czerwonych krwinek, hemoglobiny i płytek krwi oraz ESR (szybkość sedymentacji erytrocytów).

wyniki ogólnej analizy dekodowania krwi u dzieci

Podczas przeprowadzania ogólnego badania krwi u dzieci i jego dekodowania należy osobno zwrócić uwagę na ESR, który zwykle ma następujące znaczenie:

  • noworodki: 2-4 mm / h;
  • dzieci poniżej roku i starsze: 4-10.

Faktem jest, że wraz z rozwojem patologicznego procesu w organizmie, w szczególności o charakterze wirusowym lub zakaźnym, pierwszą rzeczą, która zmienia się w analizie jest ESR.Pełne transkrypcje krwi w normie dla dzieci W takich przypadkach z reguły ten parametr przyjmuje większe wartości niż normalnie.

Zwróć także uwagę na treść hemoglobina we krwi dziecka. Jego niedobór może wskazywać na takie naruszenie, jak anemia lub niedokrwistość. W takiej sytuacji dziecko może zmniejszyć aktywność, stracić apetyt, starsze dzieci mogą skarżyć się na bóle głowy i zawroty głowy. Z tą symptomatologią, pierwszą rzeczą, którą przepisują lekarze, jest ogólne badanie krwi.

Tak więc, taka metoda diagnostyki laboratoryjnej, jak pełna morfologia krwi, nie może być po prostu niedoceniana. Dzięki niemu nawet na wczesnym etapie możemy przyjąć naruszenie i przyznać dodatkowe badanie w tym zakresie.