Różne przyczyny i choroby mogą powodować bolesny stan dziecka. Najczęściej - jest to problem układu pokarmowego. Jednak powody mogą być nevrolgicheskogo i charakter endokrynologiczny. Ale niezależnie od przyczyny, rodzice powinni wiedzieć, co zrobić, jeśli są chorzy i jak pomóc dziecku.

Rozważ najczęstsze choroby, którym towarzyszą nudności.

  1. Jeśli dziecko zachoruje po jedzeniu, nudności mogą być spowodowane przez pikantne, tłuste, słabej jakości jedzenie, z którym nie radzi sobie słaby układ trawienny. Zarówno przewlekłe, jak i ostre choroby żołądka, wątroby, pęcherzyka żółciowego, dróg żółciowych, którym towarzyszą dolegliwości związane z nudnościami.
  2. Może również przejawiać się jako efekt uboczny leków przyjmowanych przez dziecko. (Tak więc, nudności są częstym skutkiem ubocznym większości antybiotyków.)
  3. Nudności mogą wystąpić w wyniku upadku, siniaków lub innych podobnych obrażeń, w takich przypadkach jest to objaw wstrząsu mózgu.
  4. Z nudnościami, uczuciem ciężkości w żołądku, rozpoczyna się także ostre zapalenie wyrostka robaczkowego, więc jeśli wszyscy członkowie Twojej rodziny jedli to samo jedzenie, a tylko jeden zachorował, poważnie potraktuj ten objaw.
  5. Nudności są pewnym znakiem zapalenia wątroby (z tą chorobą jest ona trwała i wskazuje na zaostrzenie choroby).

Leczenie nudności u dziecka

Jeśli stan dziecka nie jest poważny i wiesz dokładnie, z czym jest związany (na przykład, że dziecko jadło obiad z niską jakością żywności), możesz pomóc mu w domu. W takich przypadkach zaleca się stosowanie preparatów enzymatycznych (które pomogą układowi trawiennemu dziecka strawić produkt niskiej jakości), a także sorbentów, które usuwają toksyny zatruwające organizm (węgiel aktywny, polisorb).

Ale jeśli dziecko upada i skarży się na nudności lub regularnie zachoruje (co wskazuje na obecność przewlekłych lek na nudności dla dzieci choroby) - we wszystkich przypadkach konieczne jest skorzystanie z pomocy specjalisty w celu dokładnej diagnozy.

I podczas oczekiwania na lekarza, podczas ataku nudności, nie należy podlewać dziecka dużą ilością płynów (chociaż konieczne jest uzupełnienie płynów ustrojowych, staraj się zminimalizować objętość pojedynczej dawki - często podawaj płyn, ale łyk). Nie karm niemowlęcia, ponieważ po ataku wymiotów będzie mógł jeść tylko po kilku godzinach. Żywność może być podana ściśle na żądanie - tylko wtedy, gdy dziecko samo prosi.

Specjalne środki na nudności dla dzieci są zwolnione wyłącznie przez personel medyczny, w zależności od choroby. Jeśli dziecko ma mdłości, należy poprosić wykwalifikowaną pomoc lekarza o przepisanie leczenia.