Chorobie lokomocyjnej towarzyszą mdłości i zawroty głowy spowodowane monotonnymi wibracjami. Z uwagi na to, że po raz pierwszy zjawisko to zostało zauważone podczas morskich podróży, stąd jego nazwa - "choroba morska".

Pomimo nazwy symptomy występują nie tylko w transporcie morskim, ale także w samochodach, samolotach i pociągach.

Najczęściej kobiety i dzieci cierpią na chorobę morską, ta druga - zwłaszcza od 2 do 12 lat. Jeśli dziecko choruje na chorobę morską, istnieje szansa, że ​​minie ono z wiekiem, ale dla niektórych utrzymuje się aż do końca życia.

Aby zrozumieć, jak pozbyć się choroby lokomocyjnej, należy określić jej przyczyny.

Przyczyny choroby morskiej

Naukowcy wciąż myślą, jak radzić sobie z chorobą morską, tworząc nowe badania w tej dziedzinie. Słynny doktor Vladimir Voyachek uważał, że jedną z głównych przyczyn choroby morskiej ważną rolę odgrywają zaburzenia aparatu przedsionkowego, a mianowicie jego receptorów. Te receptory dostarczają mózgowi informacji o zmianach w ruchach i są zaangażowane w orientację przestrzenną. Logiczne jest, że przy monotonnych wahaniach odczyt informacji może zostać naruszony, a zatem sygnały są przesyłane z naruszeniami.

Pod inną główną przyczyną chorób morskich lekarze sugerują konflikt, który powstaje między sygnałami wysyłanymi przez układ nerwowy do mózgu, wysyłanymi przez aparat przedsionkowy i narządy wzroku. Na przykład podobny obraz pojawia się, gdy toczysz się po morzu, gdy ktoś czuje kołysanie, ale widzi jedno zdjęcie - niebo, wodę i linię horyzontu. Krajobraz się nie zmienia, ale występują oscylacje i na tej podstawie powstaje konflikt przedsionkowo-wizualny.

Objawy choroby lokomocyjnej

Objawy choroby lokomocyjnej są nieliczne i mogą być mniej lub bardziej wyraźne:

Objawy te znikają po ustaniu wahań, ale podczas długich podróży lub pływania mogą pogorszyć rozwój zaburzeń psychicznych, a nawet spowodować samobójstwo. Dlatego pomimo lekkomyślności objawów nie warto lekceważyć choroby morskiej, jeśli przed nami długa podróż.

Leczenie choroby lokomotorycznej

Dzisiaj medycyna ma inne środki choroby morskiej, ale mają one działanie objawowe.

Są to głównie pigułki na nudności i zaburzenia przedsionkowe. Z reguły składają się z dimenhydrinatu. Substancja ta zapobiega nudnościom i wymiotom spowodowanym chorobą lokomocyjną.

Pharma Science ma lekarstwo na chorobę morską. Nazywają się - Tabletki na chorobę lokomocyjną i nudności.

Pigułki na chorobę morską mogą być bezpośrednie, a nie bezpośrednie. Niektórzy uważają, że następujące środki zaradcze mogą skutecznie zwalczać objawy choroby morskiej:

  • leki przeciwhistaminowe - Suprastin, Cetrin, Allerzin, itp .;
  • środki choroby lokomocyjnej z powodu naruszenia aparatu przedsionkowego - Aviamorin, Bonin, Kinedril (akceptowane na godzinę przed rozpoczęciem podróży);
  • środki zawierające alkaloidy belladonny - Bellaspon, Aeron, Bellatoninal;
  • leki homeopatyczne - Avia-Sea, Nux Vomica, Vertigohel.

Przy silnej chorobie lokomocyjnej lepiej jest stosować tabletki o działaniu bezpośrednim - od pigułki na chorobę morską nudności i choroba lokomocyjna.

Obecnie choroba morska jest leczona jedynie objawowo, a przy braku specjalnych leków do kołysania można stosować następujące metody.

  • ograniczyć spożycie żywności;
  • dostosować się do wahań w transporcie;
  • dotknąć ich stóp, pukając palcami u nóg i pięt na podłodze, aby ciało miało uczucie chodzenia;
  • wśród żeglarzy popularna jest droga z zapałkami - trzeba wziąć dwa zapałki i włożyć je między zęby a ssać; końcówki siarki powinny pozostać na zewnątrz.