Każdy chce zobaczyć, po przebudzeniu w lustrze, radosną i pogodną twarz, jak w reklamie! Niestety, organizm potrzebuje trochę czasu, aby w końcu się obudzić, a to wpływa na wygląd. Na przykład wiele kobiet ma rano obrzęk oczu - o tym, dlaczego tak się dzieje, i porozmawiajmy dziś.

Niedożywienie

Surowe diety, awitaminoza, późna kolacja z ciężkich posiłków są typowymi przyczynami obrzęku oczu rano. Długi zaparcie doprowadzając do zatrucia organizmu jako całości, często prowadzi do powstawania tzw. worków pod powiekami.

Powinniśmy również wspomnieć o złych nawykach: alkohol, palenie tytoniu, a nawet wiele uwielbianych kaw, nie są najlepszymi przyjaciółmi skóry, a ich częste stosowanie prowadzi nie tylko do odwodnienia i utraty rumienia, ale także powoduje obrzęki pod oczami rano, które jednak przechodzą we wszystkich wymienionych przypadkach. kilka godzin później.

Aby problem z opuchniętymi powiekami przestał przeszkadzać, należy zadbać o zdrową dietę i styl życia, a także wdychać więcej świeżego powietrza i pić około 1,5 - 2 litrów czystej wody dziennie.

Kosmetyki

Wskazane jest usunięcie makijażu na kilka godzin przed snem, ale jeśli później myjesz i nakładasz krem ​​odżywczy, może to spowodować obrzęk.

Powieki mogą zaczerwienić się i puchnąć z powodu alergie na kosmetyki : tusz do rzęs, cień do oczu lub proszek. W takim przypadku należy zmienić kosmetyk, ponieważ intensywny makijaż pod oczami (krem pod oczy, pudry, korektory), powieki mogą również puchnąć, ponieważ Skóra w tym miejscu jest bardzo cienka i nie ma gruczołów łojowych. Makijaż nie tylko rozciąga go podczas aplikacji produktu, ale także zatyka pory, co prowadzi do odwodnienia. Ponadto nie wszystkie kosmetyki są bezpieczne dla skóry.

Inne powody

Jeśli oczy są rano bardzo opuchnięte, przyczyną może być stagnacja płynów ustrojowych typowa dla ciąży. Dlatego przyszłe matki, szczególnie w ostatnich okresach, znają problem torebek pod dolnymi powiekami. dlaczego z rana oczy pęcznieją Jest to zjawisko całkowicie normalne i tymczasowe. Ale jeśli obrzęk jest zaburzony we wczesnym stadium, należy zwrócić uwagę na stan zdrowia nerek.

Wszystkie kobiety wiedzą, że obrzęk wokół oczu rano nieuchronnie pojawia się, jeśli płaczesz przed snem. Oprócz tworzenia worków prowadzi do przeciążenia mięśni oka z powodu długotrwałej pracy przy komputerze lub sprzęcie optycznym.

Jeśli obrzęk staje się trwały i nie przechodzi przez cały dzień, należy poddać się badaniu lekarskiemu, ponieważ może być objawem całego spektrum chorób.