Wszyscy, którzy byli choć trochę zainteresowani korzyściami i szkodliwością ziołowych składników, słyszeli o sok z rokitnika, który ma zupełnie unikalny zestaw witamin , minerały i kwasy organiczne, które pozwalają rozwiązać wiele problemów zdrowotnych.

Korzyści i szkodliwość soku z rokitnika

Istnieje wiele sposobów na wykorzystanie leczniczych właściwości rokitnika, jednym z najkorzystniejszych jest sok z jagód. Zachowuje pełen zakres witamin i ważnych elementów, dzięki czemu jego regularne stosowanie może zapewnić organizmowi większość niezbędnych składników. Co jest przydatnym sokiem z rokitnika, staje się jasne po przeczytaniu jego składu chemicznego. Zawiera cenne nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy B1, C, PP, F, B2, E i B6. Ponadto ten cenny produkt zawiera 15 mikroelementów, karoten, sterole, kumaryny, flawonoidy, katechiny i fitoncydy.

Ale przede wszystkim za korzystne właściwości soku z rokitnika, kwasu ursulowego i bursztynowego są odpowiedzialne. Pierwszy jest w stanie wywierać wpływ na organizm, który jest podobny do działania hormonu nadnerczy. Szczególnie wyraźne gojenie ran i właściwości przeciwzapalne. Dlatego sok może być skuteczny w leczeniu zapalenia, wrzodów na skórze, również ten kwas jest stosowany w chorobie Addisona. Kwas bursztynowy może zmniejszać toksyczne działanie różnych leków, promieniowania rentgenowskiego, stresu i wysokiego ciśnienia krwi. Kwas ten jest również stosowany w chorobach wątroby, miażdżycy, zaburzeniach układu nerwowego. Co innego jest przydatne dla soku z rokitnika to obecność kwasu oleinowego, który ma korzystny wpływ na naczynia krwionośne, rozszerzając je, tonizując i poprawiając krążenie krwi. A dzięki obecności witamina E Sok z rokitnika jest szeroko stosowany w celu utrzymania młodzieńczej skóry.

Ale, podobnie jak w przypadku każdego innego naturalnego środka, przy użyciu soku z rokitnika, warto pamiętać nie tylko o jego korzyściach, ale także o szkodliwości. Oczywiście nie można go użyć w przypadku indywidualnej nietolerancji jakiegokolwiek składnika (na przykład karotenu). Soku z rokitnika nie można również stosować w przypadku kamicy żółciowej, wrzodów i nadkwasowokomórkowego zapalenia żołądka.