Kiełbasy w teście będą doskonałą opcją na szybką przekąskę lub dodatek do herbaty lub kawy rano. Mogą być gotowane na piknik lub upieczone dla dzieci. Szczególnie ucieszą się z tej przekąski. A jak poprawnie udekorować i upiec, opiszemy poniżej w naszych przepisach.

Jak ugotować kiełbasę w dmuchanym cieście drożdżowym w piecu - przepis

Składniki:

 • kiełbasy - 10 sztuk;
 • gotowe ciasto francuskie - 480 g.

Przygotowanie

Ten sposób wytwarzania kiełbas w teście w piecu jest najprostszy i mniej pracochłonny. Do jego wykonania wystarczy wyczyścić ulubione kiełbaski i rozmrozić ciasto francuskie. Rozwałkować ostatnią, aż do uzyskania grubości co najmniej trzech milimetrów i pociąć na paski o szerokości około trzech do czterech centymetrów.

Teraz nawijamy pasek ciasta na kiełbasę, próbując każde okrążenie, aby zachodziło na poprzednią, i mamy półfabrykaty na blasze do pieczenia, po uprzednim wyłożeniu z dodatkowym pergaminem.

Pozostaje tylko piec produkty w piekarniku. W tym celu najpierw podgrzejemy je do 220 stopni i po pięciu minutach zmniejszamy temperaturę do 180 stopni i kontynuujemy pieczenie kiełbasy w cieście przez kolejne piętnaście minut.

Kiełbasy w próbie piekarnika - przepis bez drożdży

Składniki:

 • kiełbasy - 8-10 sztuk;
 • woda lub mleko - 230 ml;
 • sól - 10 g;
 • rafinowany olej słonecznikowy - 25 ml;
 • proszek do pieczenia - 20 g;
 • mąka przesiana pszenicą - 320 g;
 • średniej wielkości jajo kurze - 1 szt.

Przygotowanie

Ciasto na kiełbaski można zagnieść rękami lub użyć do tego celu chleba. W każdym razie początkowo łączymy wodę lub mleko z olejem słonecznikowym, dodajemy sól i cukier, przesiewamy proszkiem do pieczenia i przygotowujemy partię, w razie potrzeby, wlewając niewielkie ilości mąki.

Teraz, na stoliku posypanym mąką, rozwałkuj miskę, aby uformować warstwę o grubości około siedmiu milimetrów, pokrój ją w paski i owiń wokół spirali, nieco pokrywając wstępnie oczyszczone kiełbaski. Następnie wyrzucamy kęs na blasze do pieczenia, przykrywamy lekko ubitym jajkiem i wysyłamy do piekarnika do pieczenia. Najpierw trzeba go podgrzać do 200 stopni. W ciągu dwudziestu pięciu minut kiełbasy będą brązowe i zachowają ostrożność. Wyciągamy je na talerz i zostawiamy pod ręcznikiem na około dziesięć minut, aby stały się miękkie.

Jeśli dodasz 20-25 gram świeżych drożdży do ciepłej wody w cieście i dodasz ją do ciepłej wody w cieście, i pozostanie w ogniu przez około godzinę, a następnie zacznij dekorować danie, wtedy produkty staną się bardziej bujne, zwiewne i miękkie, ale już drożdże.

Kiełbasy w cieście francuskim w piekarniku - przepis z serem

Składniki:

 • kiełbasy - 8-10 sztuk;
 • ciasto wykończone - 520 g;
 • ser twardych odmian - 70 g;
 • nasiona sezamu (opcjonalnie);
 • średniej wielkości jajo kurze - 1 szt.

Przygotowanie

Bardzo smaczne, pachnące i pikantne kiełbasy są otrzymywane w cieście, jeśli uzupełnisz je formułą twardego sera. Dalej, jak to zrobić dobrze.

Czyścimy kiełbaski, a kruche ciasto gotowe rozmrażamy, rozwijamy trochę, ale nie cieńsze niż trzy milimetry, po czym tniemy na porcje.

Wzdłuż każdej kiełbasy robimy podłużny krój, który musimy wypełnić tartym serem. Jego ilość można dostosować do gustu i pożądania. Teraz zawiń go w formie spirali Ile kosztuje pieczenie kiełbasek w teście piekarnika Nałóż każdą kiełbasę serowym paskiem z ciasta francuskiego i ułóż przedmiot na blasze do pieczenia, którą należy uprzednio wyłożyć arkuszem pergaminu.

Teraz ubij trochę kurzych jaj, posmaruj powierzchnię jaj masą jajową, delikatnie rozdrobnij lub obficie (w razie potrzeby) z sezamem i wyślij do wypieku.

Ile pieczeń jest takich kiełbas w próbie piekarnika? Aby mieć pewność, że nabrały apetycznego rumieńca i zostały całkowicie upieczone, upłynie dwadzieścia pięć minut w temperaturze urządzenia utrzymywanej na poziomie 200 stopni.