Prawdopodobnie wszyscy słyszeli o Mahane - szarpnięci kiełbasa z mięsa koni , ale niewielu ludzi próbowało kiełbas kazy. Przecież nie można go kupić w supermarkecie, nawet w jego ojczyźnie, jest sprzedawany tylko na rynkach. I często odbywa się to na twoich oczach.

Cechą tego przysmaku jest to, że przygotowuje się go z całego kawałka mięsa końskiego. Ta część mięsa jest cięta wzdłuż żebra i powinna być dość gruba, dlatego konie są specjalnie tuczone.

Nie jest to kiełbasa typu przemysłowego, ale domowa i raczej świąteczna niż na co dzień. Dlatego jest to w 100% naturalny produkt z minimalnymi bardzo prostymi składnikami. Zasadniczo jest gotowane i podawane schłodzone, ale jest również wykorzystywane do przygotowania drugich dań, takich jak pilaw, beshbarmak, naryn.

Kazy uważane jest za narodową potrawę wielu ludów tureckich, a każdy z nich ma swoje sekrety i metody gotowania, jest gotowany, suszony i wędzony! A jeśli jesteś zwolennikiem naturalnego i smacznego mięsa do gotowania, koniecznie spróbuj gotować kazy z mięsa końskiego w domu.

Przepis na kiełbasy z koniny Kazi

Bardzo ważne jest, aby dobrze przygotować jelito. Aby to zrobić, obróć je na lewą stronę, dokładnie umyj zimną wodą, a następnie posyp solą i natrzyj w obfitości, więc oczyść je z niepotrzebnego śluzu. Można pozostawić na 15 minut, aby stać, a następnie spłukać kilka razy zimną wodą, a następnie na gorąco.

Składniki:

  • koński tłuszcz - pasek 1,5 kg;
  • czosnek - 50 g;
  • zira - 20 g;
  • jelito wołowe - 50 cm.
  • sól, pieprz.

Gotowanie

Oczywiście idealnie byłoby, gdyby całe mięso było jednoczęściowe z żyłkami tłuszczu. Jeśli masz oddzielne mięso, oddzielić tłuszcz, pamiętaj, że ich stosunek powinien wynosić odpowiednio 2: 1.

Biorąc dużo soli i pieprzu, wyciskamy cały czosnek, wylejemy kminek i zamieniamy wszystko w pastę, którą bardzo dobrze posmarowujemy całym mięsem. Zostawiamy go w chłodnym miejscu na 12 godzin, aby wszystko zostało nasączone i osolone. Następnie bierzemy przygotowane jelita, zapinamy je z jednej strony i wciskamy w jedną całość. Jeśli y Przepis na kiełbasy z koniny Kazi oddzielasz kawałki, a następnie je naprzemiennie, na koniec łączymy drugą krawędź sznurkiem.

Przed gotowaniem kazy dodajemy trochę soli do wody i wkładamy kiełbasę do zimnej cieczy. Kiedy gotujesz piankę, usuń ją i zredukuj ciepło do minimum. Po ugotowaniu ważne jest, aby przebić jelito w kilku miejscach, aby nie pękło. Gotuj przez dwie godziny, a następnie wyjmij i przechowuj w chłodnym miejscu.

Nie możesz też zrobić kazi, ale palant. Następnie jest zawieszany w przeciągu przez 2 tygodnie, a następnie suszony przez kilka miesięcy w chłodnym pomieszczeniu.