Jeśli przeprowadzisz ankietę i poprosisz ludzi o nazwanie najbardziej namiętnego tańca, wielu zapamięta o salsie, co oznacza zrelaksowane ruchy i bliski kontakt z partnerem. Taniec salsy wygląda na to, że partnerzy flirtują ze sobą, mając okazję do improwizacji.

Salsa - historia tańca

Wyspa Kuby jest uważana za ojczyznę tego tańca latynoamerykańskiego. Od dawna rozprzestrzenił się na inne kontynenty i stał się popularny. Historia tańca salsy wskazuje, że prekursorem jest kubańskie marzenie - rytm, który pojawił się pod koniec XIX wieku. W salsie nie ma ścisłych zasad i ograniczeń dotyczących wieku, najważniejsze - pragnienie i pasja . Istnieje wiele cech, które doskonale charakteryzują taniec salsy:

 1. Salsa potrafi tańczyć nawet z nieznajomymi, ale, co najważniejsze, odczuwać jakąś atrakcję i zainteresowanie. Ważne jest, aby nastąpiła pełna interakcja.
 2. Główną rolę odgrywa kilku mężczyzn, którzy muszą poprowadzić partnera, który w większym stopniu służy jako ozdoba kompozycji, dodając jej seksualności i pasji.
 3. Podczas tańca człowiek musi pozbyć się wszystkich swoich kompleksów i móc kontaktować się z różnymi ludźmi.

Rodzaje tańca salsy

Istnieją dwa główne rodzaje salsy: okrągły i liniowy. Z tytułu jasno wynika, że ​​wskazują one, jak ludzie poruszają się podczas tańców. Istnieją różne elementy tańca salsy, które są charakterystyczne dla niektórych krajów, dlatego wyróżnia się kilka innych podgatunków. Okrągła salsa podzielona jest na kubańskie, wenezuelskie i kolumbijskie. Jeśli chodzi o grupę liniową, istnieje pięć podgatunków zależnych od miejsca dystrybucji: w Los Angeles, Nowym Jorku, Palladium, Puerto Rico i Londynie.

Dance salsa

Wiele osób uważa, że ​​salsa to wyłącznie taniec pary, ale tak nie jest. Są kobiety, które wolą tańczyć solo, pokazując się w pełnej krasie. Taniec solo-salsa wymaga siły i energii, ponieważ w większości przypadków ruchy i elementy zmieniają się szybko i powinny być wyraźne i "ze smakiem". Dziewczyny mogą improwizować i wykonywać imprezę kobiecą z tańców par. Taniec trening solo Pomóż kobietom odkryć seksualność, zmysłowość i kunszt.

Salsa tańca ulicznego

Wspomniano już, że są różne rodzaje salsy, a dla ulicznego performance wynaleziono styl Kolumbii, który odbywa się w kręgu. Piękny taniec salsy pełen jest licznych zwrotów akcji i drobnych ruchów. Podczas jego występu partnerzy często zmieniają miejsca względem siebie. Charakterystyczne cechy stylu ulicznego to: obecność nóg, szybkie tempo, wykonywanie akrobatycznych elementów i wykonywanie licznych ruchów przez miednicę.

Salsa tańca weselnego

Tradycyjnie na weselach zwykle wykonuje się walca, ale są pary, które chcą czegoś bardziej energicznego i namiętnego. Kryteria te są spełnione przez najpiękniejszy taniec salsy, który będzie w stanie podkreślić indywidualność i pozwoli wyrazić uczucia. Uważa się, że styl kasyna, który charakteryzuje się wykonywaniem ruchów w kółko, najlepiej nadaje się na wesele. Jeśli chcesz więcej romansu, lepiej skupić się na stylu Nowego Jorku, w którym nacisk kładziony jest na gładkość i łatwość poruszania się.

Taniec salsy - trening

Istnieje kilka sposobów na naukę energicznego i namiętnego tańca.

 1. Szkoła tańca salsa lub studio jest uważana za najbardziej przystępną opcję treningową, w której można stopniowo opanować ruchy, kroki i inne cechy i zasady tego kierunku tańca. Oprócz tego można tu znaleźć wielu podobnie myślących ludzi, tańczyć z różnymi partnerami, brać lekcje mistrzowskie i tak dalej.
 2. Możesz zrozumieć, jak tańczyć salsę na lekcjach indywidualnych, gdzie rezultat zostanie osiągnięty znacznie szybciej i bardziej efektywnie. Indywidualne podejście pomoże trenerowi zidentyfikować błędy w czasie i poprawić ucznia.
 3. Możesz ćwiczyć i rozwijać się, ucząc się przydatnych informacji i oglądając samouczki wideo. Uzyskanie idealnego rezultatu w ten sposób jest trudne i lepiej wykorzystać go jako dodatkową technikę.
 4. Zaleca się udział w różnych warsztatach i imprezach, podczas których podobnie myślący ludzie gromadzą się i po prostu tańczą.
танец сальса обучение

Salsa Dances - Wskazówki dla początkujących

Początkujący mają trudności z opanowaniem nowego tańca, ale krok po kroku trzeba przejść, a rezultat zostanie osiągnięty. Istnieją pewne wskazówki, które pomogą w tej sprawie:

 1. Lekcje salsy powinny być regularne, w przeciwnym razie nie będzie postępu. Eksperci zalecają taniec przy każdej okazji. Do samodoskonalenia zaleca się uczęszczanie na lekcje mistrzowskie, oglądanie filmów i tym podobne.
 2. Wybierz różnych partnerów do tańca, a im bardziej doświadczeni, tym lepszy wynik. Doświadczenie można uzyskać od tancerzy, którzy mają swój własny styl.
 3. Możliwe jest poprawienie tańca salsy, jeśli wypracujesz ruchy przed lustrem, dzięki czemu zauważysz błędy i poprawisz ruchy.
 4. Po pierwsze, zaleca się nauczyć kilku podstawowych kroków i nauczyć się improwizować na ich podstawie.
 5. Pamiętaj o nazwie postaci, abyś mógł ich używać podczas tańca, zmieniając miejsca i dodając różnorodności.
 6. Zaleca się trenowanie pod inną muzyką, rozwijając w ten sposób nie tylko ciało, ale i ucho.
 7. Główny nacisk w salsie pada na co czwarty krok, a najpierw trzeba postawić stopę na palcach, a następnie opuścić ją na poduszce, a dopiero potem na całą stopę. Czwarty nacisk kładzie się na pięcie. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że stopa powinna być wyciągnięta, a nie do wewnątrz.
 8. W tańcu salsy tylko mężczyzna prowadzi, ale partner jest posłuszny. Ta pasja, uczucia i ciała komunikacyjne.
 9. Główny ruch wykonywany jest przez biodra, ale nie powinien wyglądać jak wulgarny. Podczas tańca wszystkie części ciała powinny poruszać się w tym samym tempie.
 10. W przypadku tańca parowego ogromne znaczenie ma absolutna interakcja, która powinna przejawiać się w ruchu i spojrzeniu. Ważne jest, aby czuć się nawzajem tak, aby para wyglądała jak jedna.
 11. Konieczne jest poszukiwanie własnego wizerunku w tańcu, tworząc niepowtarzalny i wyjątkowy styl ze swoimi żetonami.