Sny są jedną z niezbadanych i tajemniczych sfer ludzkiej psychiki. Nawiasem mówiąc, złe sny dzielą się na koszmary nocne i noc lęki . Jaka jest różnica między tymi koncepcjami, jakie są koszmarne sny - dowiedz się z tego artykułu.

Na początek sugerujemy, abyś zrozumiał różnicę między nocnymi koszmarami a koszmarami. Nightmares występują w fazie szybkiego snu i są bardzo złożoną fabułą, może to być cały "film". Kiedy osoba się budzi, przypomina sobie bardzo niewiele, ale uczucie depresji, strachu i przerażenia pozostaje. To podczas koszmarów, osoba budzi się w zimnym potem z okrzykami i częstym biciem serca. W tym stanie podnosi się poziom adrenaliny. Nocny strach to sen, który pojawia się w głębokiej fazie snu, około dwóch godzin po zaśnięciu - w pierwszej połowie nocy. Takie marzenie trwa około dwóch minut, ma krótki czas trwania i prosty spisek, ale mimo to może bardzo przestraszyć śpiącą osobę. Na pytanie, dlaczego sny są straszne, naukowcy nie znaleźli jeszcze ostatecznej odpowiedzi. Ale już wiadomo, że ludzie mają straszne sny podczas kryzysu psychologicznego. Główną przyczyną nocnych koszmarów i nocy stres przepracowanie i depresja. Najbardziej podatne na takie sny są osoby o dużym stresie psychicznym i nerwowym. Czasami ludzie mogą być nawiedzani przez lata przez ten sam koszmar. Nawiasem mówiąc, udowodniono, że często przyczyną koszmarów są skutki uboczne leków. Również złe sny mogą wystąpić z powodu pikantnych lub tłustych potraw, przejadania się, informacji otrzymywanych w ciągu dnia, alkoholu i choroby.

Co robić, gdy masz okropne sny?

Jeśli masz skłonność do koszmarów sennych, jest to okazja do zastanowienia się nad tym, co powinieneś zobaczyć u specjalisty. Psycholog pomoże zrozumieć przyczynę takich snów.

Możesz pozbyć się przerażających snów na własną rękę, używając metod ludowych.

przerażające marzenia, co robić
  1. Spróbuj we śnie, aby poradzić sobie z tym, co się dzieje, lub pozbyć się przeciwnika. Naucz się kontrolować swoje marzenia.
  2. Po przebudzeniu nie patrz bezpośrednio na okno i lustro. Powiedz następującą frazę: "Tam, gdzie minęła noc, sen tam się udał."
  3. Opowiedz o swoich złych snach innym, więc "wymień" to.
  4. Spróbuj "wymyślić" zły sen - do tego trzeba częściowo przekształcić go w rzeczywistość, powtórzyć kilka chwil w rzeczywistości.

Wszystkie te narzędzia mogą tylko zmniejszyć wpływ strasznych snów, ale nie mogą im zapobiec.