Katar nosa u dziecka nie jest rzadkością. Niewielu rodziców może się pochwalić, że ich okruchy nigdy nie cierpią z powodu przeziębienia. Większość matek i ojców zna zimno dzieci, kaszel i przeziębienie i sprawdzała, jak trudno jest wybrać jeden z wielu leków na współczesnym rynku farmaceutycznym.

Celem tego artykułu jest zapoznanie czytelników z kompozycją, charakterystyką stosowania i przeciwwskazaniami leku medycznego zwanego "Salin".

Krople soli i spray to lekarstwo na przeziębienie. Składa się z roztworu chlorku sodu (sól), a także składników pomocniczych - wodorowęglanu sodu i fenylo-karbinoliny.

Sól fizjologiczna, dzięki swojemu składowi, skutecznie oczyszcza błonę śluzową nosa i pomaga przywrócić oddychanie przez nos. Służy do mycia, oczyszczania i aktywnego nawadniania jamy nosowej. Zalety tych środków obejmują brak skurczu naczyń krwionośnych i składników hormonalnych w jego składzie, co oznacza, że ​​rodzice mogą stosować sól fizjologiczną dla dzieci.

Oprócz stosowania w leczeniu nieżytu nosa, sól fizjologiczna nadaje się do codziennych zabiegów higienicznych. Doskonale usuwa suche skorupy nosowe i ułatwia oddychanie przez nos.

Jak korzystać z soli fizjologicznej?

Lek jest stosowany w razie potrzeby. Dla niemowląt i małych dzieci, jedna kropla (lub jedno kliknięcie - jeśli to spray) w każdym nozdrzu, dla dorosłych - dwie krople (ciśnienie) w każdym nozdrzu. Podczas zabiegu oczyszczenia nosa noworodka lepiej jest położyć go na boku i traktować każde nozdrze naprzemiennie.

Osobliwością opakowania saliny jest to, że można ją stosować w postaci kropli lub sprayu, w zależności od tego, jak obrócić butelkę. Tak więc, w pozycji pionowej, jest to spray, z poziomym układem opakowania, produkt wypływa z nosa butelki, a jeśli butelka z lekiem jest odwrócona, jak korzystać z soli fizjologicznej roztwór soli kapie z niego kropla po kropli.

Ze względu na hipoalergiczny skład naturalny roztwór soli nie ma przeciwwskazań. Nie ma żadnych zakazów ani ograniczeń dotyczących stosowania soli fizjologicznej podczas ciąży lub karmienia piersią. Lek ten może być stosowany u dzieci od pierwszych dni życia.

Salina skutecznie walczy z przeziębieniem u dzieci i dorosłych, ale pamiętaj, że stosowanie soli fizjologicznej bez zalecenia lekarza nie trwa dłużej niż 3 dni. Jeśli katar nie minął po tym okresie, skonsultuj się z lekarzem, ponieważ katar, który nie został wyleczony w odpowiednim czasie, może spowodować poważne choroby.