Zad jest niebezpieczną chorobą wywołaną przez procesy zakaźne zachodzące w organizmie. Największe niebezpieczeństwo stwarzają dzieci ze względu na specyfikę ich budowy anatomicznej, a im mniejsze dziecko, tym trudniejsza będzie choroba.

Zad z dzieckiem - co to jest?

U dzieci zboża mogą zacząć nagle. Choroba rozwija się szybko i może przerażać jej objawami nie tylko dziecka, ale także rodziców. Z tego powodu ważne jest, aby wiedzieć, co stanowi zado u dzieci, objawy i leczenie choroby. Głównym zagrożeniem związanym z zadmem jest to, że w wyniku zapalenia światło krtani zaczyna szybko zwężać się. W tym samym czasie dziecko odczuwa bolesny kaszel i duszność. Choroba występuje częściej u dzieci w wieku od 2 do 6 lat.

Choroba zadustowa u dzieci ma dwa rodzaje:

 1. Prawdziwe kasze. Choroba wywoływana jest przez błonicę pałeczkową i postępuje z tworzeniem się włóknistych błon na błonie śluzowej krtani. Im więcej filmów powstaje, tym większe ryzyko zablokowania dróg oddechowych i udławienia.
 2. Fałszywe kasze. Ten rodzaj płatków jest bardziej powszechny niż prawdziwy, więc ten artykuł będzie zwracał na to uwagę. Fałszywe zboże jest powodowane przez choroby zakaźne i przebiega w postaci silnego obrzęku dróg oddechowych.

Zad - przyczyny

Przyczyny zadu u dzieci mogą być bardzo zróżnicowane. Często jest to spowodowane chorobami zakaźnymi i wirusowymi, ale może być również skutkiem poważnych chorób, takich jak gruźlica, kiła, odra, ospa wietrzna. Sposób, w jaki choroba będzie zachodzić, zależy od regionu przemysłowego, w którym żyje dziecko, od jego odporności, od tego, czy jest uzależniony od choroby. Choroba może być skomplikowana z powodu obecności dziecka astma oskrzelowa i skłonność do reakcji alergicznych.

Zadek u dzieci - objawy

Zadek u dzieci ma wyraźne objawy i wymaga szybkiego leczenia. Często fałszywe zboże zaczyna się u dziecka w nocy lub wczesnym rankiem. Bez względu na przyczynę pojawienia się zbóż u dziecka objawy choroby będą takie same:

 • kaszel, szczekanie i napadowe;
 • ochrypły głos;
 • głośne oddychanie;
 • kołatanie serca i oddychanie;
 • dziecko staje się niespokojne.

Jeśli zad ten nie zatrzyma się w tym okresie, pojawiają się następujące objawy:

 • dziecko skarży się na uduszenie;
 • skóra staje się niebieskawa lub szara;
 • z powodu braku tlenu dziecko staje się powolne, utrudnione, senne;
 • temperatura ciała wzrasta.
круп у ребенка первая помощь

Atak mózgowy u dziecka

Początek choroby układu oddechowego zaczyna się nagle: dziecko zaczyna kaszleć i dusi się. Oznaki zbóż u dzieci są wzmacniane przez aktywność i reakcje emocjonalne: płacz, bieganie, śmiech. Przyspieszenie choroby prowadzi do tego, że objawy zaczynają się manifestować i odpoczywać. Dziecko najpierw staje się niespokojne, przestraszone, a następnie przechodzi w stan utykania. W takim przypadku kaszel może zniknąć. Na tym etapie wskaźniki życia (częstość tętna, ciśnienie, częstość oddechów) zaczynają spadać, co może prowadzić do smutnych konsekwencji.

Zad z dziećmi - co robić?

Fałszywe kasze u dzieci są klasyfikowane jako niebezpieczne choroby wymagające pilnej pomocy medycznej. Zadek u dzieci, objawy i leczenie tej choroby należą do kompetencji lekarza chorób zakaźnych, więc dziecko jest hospitalizowane w oddziale zakaźnym. Niebezpieczeństwo zadzie polega na tym, że szybko się rozwija i wpływa na istotną funkcję oddychania. Przed leczeniem zadu dziecka, rodzice powinni spieszyć się z wezwaniem karetki pogotowia. W tym przypadku nie panikuj i nie przerażaj dziecka, ponieważ emocje związane ze strachem i płaczem zaostrzają sytuację.

Pierwsza pomoc dla zadu u dzieci

Pełnoprawna pomoc dla dziecka w zadaniu może być zapewniona tylko przez personel medyczny, ale ponieważ czas jest ograniczony w tym przypadku, rodzice muszą podjąć pewne środki, zanim przyjdzie pomoc.

Pierwsza pomoc dla zadu

 1. Zasiej dziecko lub weź go w ramiona - pozycja pionowa osłabia skurcz krtani.
 2. Rozpraszaj okruchy, aby nie płakał i nie działał.
 3. W pokoju wpuszcza się świeże powietrze, a dziecko jednocześnie owija, aby nie zamarznąć.
 4. Daj dziecku ciepły napój.
 5. Aby uczynić dziecko stopą lub ręką ciepłą kąpiel, aby osiągnąć rozszerzenie naczyń krwionośnych. Zastosuj ciepło do klatki piersiowej nie może.
 6. Opóźniając zespół ratunkowy, konieczne jest podanie dziecku antyhistaminy (Loratadin, Claritin , Diazolin, Fenkarol, Tavegil), spazmolityczne (No-shpa, Drotaverin). Możesz dać okruchy Bronchoril lub Instaril. Jeśli w domu jest inhalator Salbutamol , a następnie rozpylić lek w powietrzu w pobliżu dziecka.
как лечить круп у ребенка

Jak leczyć zboża u dzieci?

Leczenie zadu u dzieci ma miejsce w miejscu stacjonarnym. Jeśli lekarze zdiagnozowali zadrażnienie u dziecka, pierwszą pomocą byłoby usunięcie skurczu i zmniejszenie obrzęku dróg oddechowych. Wraz z tym trwają prace nad wyleczeniem choroby, która spowodowała u dziecka zbóż. W szpitalu takie leczenie jest przeprowadzane:

 1. Wprowadzenie glukokortykoidów (prednizolonu), niezbędnych do usunięcia obrzęku krtani. Często są one wstrzykiwane za pomocą nebulizatora.
 2. Stosowanie leków, które leczą skurcz dróg oddechowych: Salbutamol, Ventolin, Atrovent.
 3. W razie potrzeby lekarze mogą stosować środki uspokajające.
 4. Inhalacje z Ambroksol pomóc w ułatwieniu wydzielania plwociny.
 5. Leki przeciwhistaminowe są przeznaczone do łagodzenia reakcji alergicznych, usuwania obrzęków.