Już od dawna bieg o spalanie tłuszczu zyskał popularność i jest praktykowany przez mieszkańców krajów, w których najwyższy odsetek osób z nadwagą w stosunku do reszty. Bieganie ma nie tylko dobry wpływ na utratę wagi, ale także pomaga przyzwyczaić ciało, uelastycznia mięśnie i kontury - jest bardziej atrakcyjne.

Co daje odpowiedni bieg na spalanie tłuszczu?

Regularne bieganie przynosi wiele korzyści dla organizmu. Ten rodzaj aktywności zmusza większość typów mięśni do pracy, co zmusza wszystkie systemy ciała do aktywniejszej pracy. Gdy układ krążenia osiąga maksimum, płuca są aktywnie wentylowane, metabolizm przyspiesza do granic możliwości, usuwa toksyny i toksyny, co pomaga w rozpraszaniu jeszcze bardziej metabolizm . W rezultacie nie tylko zmniejszasz swoją wagę, konsumując kalorie, ale także wzmacniasz swoje zdrowie.

Zauważono interesujący efekt: po 20 minutach aktywnej aktywności tlenowej (i bieganie jest właśnie takim obciążeniem), organizm, z niedoborem węglowodanów, przełącza się na stosowanie wcześniej przechowywanych tłuszczów, dzięki czemu są aktywnie rozdzielane. Jest to kosztem tego efektu, że specjaliści doradzają prowadzenie programów spalania tłuszczu.

Teraz jest opinia, że ​​ciągłe korzystanie z ćwiczeń aerobowych może być niebezpieczne, ponieważ organizm przyzwyczaja się do używania tłuszczu jako "paliwa", a zatem aktywniej go przechowuje. Jednak do tej pory jest to tylko teoria. Łatwo jednak zrobić cardio z aerobiku i mocy - zamiast mierzonego biegu wybierz bieg z przyspieszeniem lub biegiem po schodach. Takie obciążenie powoduje, że ciało działa w warunkach beztlenowych, tj. w braku tlenu. To uruchamia inne procesy i pozwala aktywnie spalać kalorie kilka godzin po treningu.

Uruchamianie techniki spalania tłuszczu

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe, możesz zaoferować dwa rodzaje treningu, który z łatwością pozbędzie się tłuszczu. Ogólne zasady będą proste: szkolenie powinno być regularne! Pracuj rzadziej niż 3-4 razy w tygodniu, nie możesz. Każde szkolenie jest krokiem do idealnej figury, a im więcej takich kroków podejmiesz, tym bliżej będziesz!

Czas na spalanie tłuszczu

Istota takiego systemu jest prosta. Przez 30 sekund lub minut biegniesz tak szybko, jak potrafisz. Następnie mniej więcej tyle samo, ile idziesz. Następnie przejdź do umiarkowanego tempa biegu. Następnie powtórz cały program, a więc - na 30-40 minut szkolenia. Zmieniając bieg sprinterski, aby spalić tłuszcz z odpoczynkiem, powodujesz, że ciało dostaje dużego obciążenia. Stopniowo należy zwiększyć udział sprintu. Możesz biegać w ten sposób o każdej porze dnia.

Morning Classic Jogging

Każda osoba ma swoje własne preferencje, a jeśli górny obwód z jakiegoś powodu nie pasuje do ciebie, zawsze możesz użyć odpowiedni bieg do spalania tłuszczu klasyczna opcja. W takim przypadku zaleca się, aby rano, na czczo, biegać 5 razy w tygodniu. Przed treningiem powinieneś wypić filiżankę kawy bez cukru i kremu - dzięki temu możesz dłużej biegać i wydawać więcej kalorii, ponieważ kawa jest naturalna spalacz tłuszczu . Czas trwania szkolenia wynosi 40 minut, ale jeśli jest ci trudno, możesz zacząć od mniejszych wskaźników. Najlepiej biegać po naturalnym terenie ze zjazdami i wzniesieniami, a także z równymi obszarami. Tempo można utrzymać tak samo, i tylko wtedy, gdy jesteś zmęczony, idź do kroku.

Trening najlepiej wykonywać na czczo lub 2 godziny po jedzeniu. Po ćwiczeniach zaleca się obfity napój i co najmniej godzinę abstynencji od jedzenia. Istnieje wtedy pokarm białkowy - twarożek, pierś z kurczaka lub beztłuszczowe produkty z kwaśnego mleka.