Styl rockowy już dawno przestał być wyłącznie częścią subkultury młodzieżowej. Ubrania w tym kierunku pojawiają się w domach mody od ponad dwudziestu lat. Istnieją dwa niezmienne atrybuty rocka: skórzane kurtki i t-shirty z wizerunkiem twoich ulubionych wykonawców lub symboli zespołów rockowych - to, czego potrzebujesz, by wyrazić siebie i znaleźć nowych, podobnie myślących ludzi, a nawet przyjaciół.

Jak wyglądały koszule rockowe?

Ten właśnie trend w muzyce pojawił się w latach 50-tych. W tym samym czasie odpowiedni styl ubioru zaczął nabierać kształtu, ale koszulki pojawiły się w nim około 20 lat później, kiedy zaczęły drukować zbuntowane obrazy i obrazy zespołów rockowych lub ich symbolikę. Żeński rockowy obraz zapytał wtedy brytyjskiego, skandalicznego projektanta mody Vivienne Westwood. To ona, oprócz podartych rajstop i metalicznych kurtek i kamizelek, sugerowała, że ​​dziewczęta mają na sobie koszulki z szokującymi wzorami. Po nieprzyzwoitych obrazach, koszulki zaczęły być malowane obrazami ulubionych zespołów rockowych, ich albumów i innych akcesoriów.

Wyrażając na koszulkach ich przekonania i preferencje w słowach - tak daleko od ręki - zaczęli nawet hipisi. Na imprezie rockowej modę wyrażania własnego podejścia do wszystkiego i wszystkich, być może, wprowadził w latach 70. angielski muzyk Johnny Rotten. Pisał także ręcznie - na przykład "Kill All Hippies" lub przypisał "Nienawidzę" koszulce Pink-Floyd.

Popularność tekstu drukowanego masowo zyskała dopiero w latach 80-tych. Stało się tak dzięki brytyjskiej projektantce Katharine Hamnett, która zdecydowała, że ​​napis na koszulce powinien być wykonany dużym drukiem.

Przez lata rozwoju muzyki rockowej znani projektanci mody wielokrotnie włączali stylizowane modele do swoich programów lub nawet wydawali całe kolekcje: na przykład Gianni versace (1991), Marc Jacobs (1993), Givenchy (2008), H & M i Alexander McQueen (2013). A to nie jest cała lista. Co więcej, istnieją marki modowe, które działają tylko w tym stylu - w szczególności DSquared2 i Philipp Plein.

Damskie rockowe koszulki - główni producenci

Producenci koszulek są wielką różnorodnością na całym świecie, ale są marki, które mają koszulki z motywem rocka w swoim składzie:

  1. HOT ROCK - najczęstszy z nich. Wygodne style, ciekawy design, wysokiej jakości surowce - to sekret sukcesu marki, która znalazła nabywcę w Europie i Ameryce.
  2. Rock Eagle - wysokiej jakości odzież z Tajlandii. T-shirty są wykonane z wysokiej jakości bawełny, wybrane są dla nich ciekawe nadruki i są stosowane przy pomocy drogiego, dobrego sprzętu.
  3. GILDAN jest jednym z wiodących producentów w USA i Kanadzie. Używa tylko 100% bawełny na T-shirty i technologię międzynarodowych standardów.
Rockowe koszulki1
Rock T-Shirts2
Rock T-Shirts3
Rock T-Shirts4
Rockowe koszulki5
Rock T-Shirts6
Rock T-Shirts7
Rock T-Shirts8
Rockowe koszulki9