Po opuszczeniu szkoły przed premierą, młody aktor Robert Downey Jr. przenosi się do Nowego Jorku z Los Angeles do swojej siostry i rozpoczyna własną drogę do sukcesu.

Pracuj i sukcesuj

W młodości Robert Downey Jr., pomimo doświadczenia aktorskiego, uzyskanego podczas filmowania w filmach ojca, nie gardził prostą pracą. Był dozorcą w restauracji Central Falls i sprzedawcą w sklepie obuwniczym. Nie zapomniał o ścieżce aktora - grał małe role w lokalnym teatrze. Tam Robert zauważa agenta i przekonuje go, by spróbował siebie w przemyśle filmowym w Los Angeles.

Podczas kręcenia filmu "The First-Born" aktor spotyka się z Sarah Jessicą Parker, rozpoczyna powieść i po ośmiu tygodniach przenosi się na swoje miejsce w Nowym Jorku. W młodości Robert Downey zgrzeszył w nieuporządkowanych związkach, ale ze względu na Sarę odmówił tego występku.

Pierwsze sukcesy w kinie

Na planie filmu "Och, ta nauka" Robert spotyka się z producentem Anthonym Michaelem Halle, który zaprasza go do przyłączenia się do ekipy amerykańskiego show "Saturday Night Live". Tam został zauważony przez reżysera Jamesa Tobaka i oferuje młodego Roberta Downey-ml. swoją pierwszą ważną rolę w filmie "Specjalista w filmie".

W 1991 roku Robert i Sara zakończyli związek, który trwał 7 lat. Powód był uzależnienie aktor. Do narkotyków Robert Downey, Jr. uzależnił się w młodości - w szkole, dzięki ojcu.

W tym samym roku Sir Richard Attenborough, brytyjski aktor teatralny i filmowy, reżyser i producent, wybiera Roberta do filmowania autobiografii Charliego Chaplina.

W 1992 roku Robert rozpoczyna kolejną powieść - Deborah Falconer - i wkrótce poślubia ją.

Czytaj także
  • 17 szalonych faktów o gwiazdach, dowiedziawszy się, że twoje życie nie będzie takie samo!
  • 18 gwiazd, które swoim przykładem dowiodły, że bogactwo i sława trafiają nawet do biednych
  • Sekrety doskonałych relacji od Sarah Jessica Parker

Za rolę w filmie "Chaplin" Robert Downey Jr. jest nominowany do Oscara. W tym samym okresie aktor ponownie ma problemy z narkotykami. Pracujące z nim studia odmawiają dalszej współpracy, a sąd skazał go na 16 miesięcy więzienia, któremu towarzyszyło przymusowe leczenie. Deborah Falconer, od której ma już syna - Indio, składa wniosek o rozwód.

Молодой сердцеед Роберт Дауни-мл. Роберт в молодости Роберт Дауни-младший на обложке журнала
Роберт Дауни-младший с Сарой Джессикой ПаркерРоман Роберта и Сары длился 7 летДауни в образе Чаплина
Молодой Дауни-мл в фильме Мыльная операЖена Роберта Дауни-младшего Дебора ФалконерРоберт Дауни-мл. с первым сыном Индио